לואיס פרננדז: "במשך שבעה חודשי עבודה לוזון לא מצא זמן לשבת אתי לארוחת צהריים?"

מאמן נבחרת ישראל, לא אהב לשמוע שלשום כי יו"ר ההתאחדות מצא לו מחליף. "רק בישראל דברים כאלה יכולים לקרות"

דוד מרואני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני

לואיס פרננדז, מאמן נבחרת ישראל, עודכן במהירות על פליטת הפה של יו"ר ההתאחדות אבי לוזון במסגרת ההרצאה שהעניק בקורס רכזי הספורט של מרכז הפועל. "אלי גוטמן יהיה מאמן הנבחרת במידה שפרננדז ייכשל", אמר לוזון שלשום, "לא דיברתי עם גוטמן, אבל הוא יהיה המאמן". מאוחר יותר ניסה לוזון לעדן את דבריו, כשאמר "בסך הכל אמרתי שגוטמן הוא המועמד הטבעי. אמרתי את הדברים בתגובה לשאלה".

כשנשאל לתגובתו הרשמית, ענה פרננדז כי "לוזון הוא היו"ר וזאת זכותו להכתיר את המאמן הבא". אולם בשיחות עם מקורביו, נשמע המאמן הצרפתי פגוע מדברי לוזון. "זאת אמנם זכותו של לוזון לומר את מה שהוא אמר", אמר פרננדז למקורביו, "אבל לא כך צריכים להתנהל. באמת תהיתי למה במשך שבעה חודשים שאני עובד עבורו, לוזון לא מצא זמן לשבת אתי לארוחת צהריים? הייתי שמח אם זה היה קורה, נהניתי מאוד מקרבתו של היו"ר, אבל לצערי זה לא קרה. זה כנראה אומר משהו".

פרננדז הוסיף: "הייתי בהרבה מקומות בקריירה, אבל רק בישראל דברים כאלה יכולים לקרות. במקומות אחרים בהם עבדתי, הנשיא הוא זה שמגבה את המאמן ולא מדבר על מי שיחליף אותו ובטח שלא נוקב בשמו. בשום מקום אחר לא שמעתי שמדברים על פיטורים וכישלונות אחרי כל כך מעט משחקים. עד כמה שאני יודע, מאמנים שעבדו כאן ולא קידמו את ישראל לקראת היורו קיבלו לפחות קדנציה. חלק מהם קיבלו אפילו שתי קדנציות. אני עובד כאן בקושי כמה חודשים וכבר רוצים לשלוח אותי הביתה".

פרננדז הצליח להתייחס לדברי לוזון גם בצורה צינית ומבודחת. "אני עצוב בשביל איל ברקוביץ' ואלי אוחנה", אמר מאמן הנבחרת למקורביו, "הם כל כך רצו את התפקיד שלי ובטח לא שמחו כששמעו שלוזון אמר שדווקא גוטמן יחליף אותי. עם היריבות פה בין המרכזים אי אפשר לדעת. אולי לוזון אמר למרכז הפועל שגוטמן יחליף אותי ולמרכז מכבי אמר שזה יהיה מוטי איוניר. אישית, אני מעריך מאוד את גוטמן, אבל עד כמה שאני מבין גם הוא נמצא תחת חוזה ועובד במועדון שרץ לאליפות. גם בשבילו זה לא כל כך טוב".

ופרננדז סיכם: "למזלי, הדבר היחיד שמעניין אותי זה לעשות הכל בשביל לקחת את ישראל ליורו וללמד את השחקנים האלה כיצד להתנהל ברמות הגבוהות. זאת העבודה שלי. במשך חודשיים אני עושה ככל יכולתי כדי להחדיר בשחקנים אמונה שאפשר עוד להעפיל מהמקום השני. הדברים של לוזון יכולים להוציא להם ולי את האוויר".

פרננדז והנבחרת יפגשו היום (14:00, איצטדיון רמת גן, ללא קהל) את דינמו קייב למשחק אימון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ