ישראל תארח את אליפות אירופה לנבחרות צעירות - המחמאות לאבי לוזון

אבי לוזון, הבנקאי מפתח תקוה, הבטיח להביא את אליפות אירופה עד גיל 21 לישראל וקיים. עכשיו נותר לו לדאוג לאיצטדיונים ולהביא את השלום

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

1. אבי לוזון אולי ריכוזי מדי, ייתכן שהוא עממי מדי, כנראה שהוא מדבר יותר מדי, ולבטח הוא אימפולסיבי, אבל את ההישג הגדול של אירוח אליפות אירופה לנבחרות צעירות צריך לזקוף לזכות יו"ר ההתאחדות. הבנקאי מפתח תקוה לא גדל בסלונים של היבשת, לא דובר ארבע שפות אירופיות ומגיע ממדינה בעייתית בלשון המעטה, אבל בקשרים אישיים, בשיחות של אחד על אחד, בכישורים פוליטיים ובמלאכה העדינה של טווית חוטים - הוא אלוף. יש להודות: הוא עשה זאת, ובגדול.

אך אלו לא רק הקשרים בצמרת. העובדה שמתוך 14 המצביעים (ללוזון ולג'פרי תומפסון האנגלי לא ניתנה, מטבע הדברים, זכות הצבעה), שמונה הצביעו עבור ישראל, רק חמישה לאנגליה ואחד לצ'כיה - אומרת דרשני. איצ'ה מנחם, גברי לוי או עזריקם מילצ'ן לא היו מביאים את אליפות אירופה עד גיל 21 לישראל, לוזון כן. כפי שהבטיח.

הבטיח וקיים. לוזון (תצלום ארכיון: ניר קידר)

2. נכון, אופ"א מנסה לפזר ולבזר את תחרויות הכדורגל שלה ולשתף כמה שיותר מדינות. גם הבחירה באוקראינה ובפולין כמארחות היורו הקרוב, אף שאינן באמת מוכנות לכך, היא חלק מהתהליך. אבל כשבוחנים היכן נערכה אליפות אירופה עד גיל 21 מאז שנקבע כי תתקיים במדינה אחת - במשך עשורים, עד תחילת שנות ה-90', הונהגה שיטת בית וחוץ בטורניר - מקבלים רשימה מעניינת. צרפת, ספרד, רומניה, סלובקיה, שווייץ, גרמניה, פורטוגל, הולנד, שוודיה ובקיץ הקרוב דנמרק. ואחר כך תגיע ישראל. לא צריך להוסיף.

3. בהתאחדות חוגגים בצדק, אבל מיום ראשון צריכים שם לשנס מותניים ולגשת לעבודה. לדאוג שהאיצטדיונים שהובטחו יהיו מוכנים - רצוי למנוע ידיעות בנוסח "פיגור בהכנות לקראת יורו 2013" - להשקיע בתשתיות הכדורגל הישראלי ולהעניק תשומת לב מיוחדת לילידי ראשית שנות ה-90', שיהוו את הבסיס לנבחרת הזאת.

אירוח האליפות יכול לשמש הזדמנות נהדרת להצלחה (כשישראל רוצה, היא דווקא יכולה), או לחלופין סיכוי לכישלון (זוכרים את המכביה). רוב הדברים תלויים רק באנשי ההתאחדות. מזג האוויר - קולגה מודאג מדנמרק כבר הרים טלפון כדי לברר עד כמה מהביל פה ביוני - ייקבע בשמים, ולגבי המצב הביטחוני כדאי לשלוח את לוזון להסתחבק עם ראשי הרשות וחמאס. הוא עדיף בהרבה מליברמן, רציני יותר מלבני ואוהב כדורגל לא פחות מאולמרט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ