גביע הפרציה: נבחרת ישראל הפסידה לפולין

יוליה גלושקו הראתה מה יש לה, שחר פאר נכנעה לרדוונסקה ושתיהן קרסו מול הפולניות בזוגות. נבחרת ישראל יכולה עדיין לעלות לחצי גמר טורניר הפדרציה באילת, אבל עכשיו היא תלויה באחרות ובניצחון היום (16:00, ספורט 5) מול בולגריה

מעין אפרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעין אפרת

ההפסד של ישראל לפולין אתמול כמעט מחק את סיכויי העלייה שלה לחצי גמר טורניר הפדרציה באילת, שייערך בשבת. ישראל תצטרך לנצח היום את בולגריה (16:00, ספורט 5), וגם אז תעלה רק אם פולין תפסיד ללוקסמבורג.

יוליה גלושקו מעכלת את ההפסד, אתמול באילת. "האמוציות שלי הן חלק מהמשחק" (תצלומים: ניר קידר )

יוליה גלושקו ירדה ממשחק הזוגות המכריע חנוקה מדמעות. לא כי הציגה משחק חלש, אלא דווקא מפני שהיתה המניה הבטוחה של ישראל. גלושקו הוכיחה שבאמת עברה תהליך השנה. אתמול היא שוב עלתה ראשונה, וניצחה, הפעם במשחק יותר קשה והרבה יותר מלחיץ. לשחר פאר היתה התמודדות קשה מול אגנייסקה רדוונסקה, וגלושקו ידעה שנקודה ממנה היא קריטית, אז בשתי מערכות צמודות מול מגדה לינט (171) ניצחה 5-7, 3-6 והוכיחה שיש על מי לסמוך. מפגש בין שתי טניסאיות בכירות כאלה - פאר (11) מול רדוונסקה (10) - לא נראה בישראל כנראה מעולם. לפאר אין היסטוריה טובה מול המדורגות מעליה, ובאילת נמשך המאזן השלילי: הטניסאית הבכירה של ישראל נקלעה לפיגור 2-0 כבר בפתיחה, ולמרות שחזרה לא פעם, נכנעה (6-3, 6-3). "יש ימים כאלה", סיכמה פאר.

ההכרעה עברה לזוגות. גם שם ניסו הפולניות - רדוונסקה וקלאודיה יאנס - את הטקטיקה הקבועה: לשחק על המחבט מס' 2. דווקא גלושקו התעלתה והיתה גם היחידה מבין ארבע השחקניות על המגרש ששמרה בעקביות על ההגשה שלה. "נלחמתי מאוד, אבל לא הפתעתי את עצמי, זה חלק מתהליך", הסבירה גלושקו אחרי ההפסד (6-3, 6-3), "האמוציות שלי הן חלק מהמשחק וגם חלק מהחיים שלי. כולנו לקחנו את ההפסד קשה ואצל כל אחד זה מתבטא אחרת".

במפגש המקביל בבית ניצחה לוקסמבורג 1-2 את בולגריה.

רחמים על ווז'ניאקי

אפשר רק לרחם על קרולין ווז'ניאקי, הראשונה בעולם, שמקפידה להגיע לכל מפגשי הפדרציה של דנמרק ופתחה אתמול את משחקיה באילת מול שווייץ. אתמול, גם כשקיבלה יריבה ראויה בדמותה של פטי שניידר (42), היא הסתדרה היטב וניצחה 3-6, 3-6.

ווז'ניאקי, אתמול

הבעיה של ווז'ניאקי היא הנבחרת שלה. המחבט מס' 2 של דנמרק, קארן בארבט (543), הפסידה את המשחק הראשון לטימאה בשינסקי (6-0, 6-1) והנבחרות עלו למשחק זוגות מכריע. בשינסקי ושניידר לא ריחמו על הדניות והקפידו לשחק לכיוונה של מאי גראגה (899). וו'זניאקי כמעט לא הגיעה לכדור, והדניות איבדו סיכוי לעלות.

"יש לנו את הנבחרת שיש לנו, אין הרבה מה לשפר", אמרה ווז'ניאקי, "אנחנו פשוט צריכות לצאת לשחק, ליהנות ולקוות שזה יהיה מספיק טוב. אני תמיד מגיעה למשחקים ונהנית מהרוח הקבוצתית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ