לקראת הדרבי התל אביבי: בין גילי ורמוט לברונו הייס

האדום מבקש מגילי ורמוט רק דבר אחד, והצהוב צולל למעמקי היוטיוב כדי להיזכר בברונו הייס. מכבי והפועל לקראת הדרבי של תל אביב

העיר
ניר צדוק, דותן שני, "עכבר ", ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
העיר
ניר צדוק, דותן שני, "עכבר ", ת"א

ניר צדוק: אדום | דברים שגילי יודע טוב יותר ממני

בסדר, אז הוא שולט יותר טוב בכדור, וכל מה שאומרים על זריזות הרגליים, אבל אין מצב שגילי ורמוט יודע איך מגיעים לדוחא יותר טוב ממני. הייתי שם יותר פעמים ממנו. אפילו מתי צריך לפנות שמאלה בתוך סכנין אני יודע. ואיפה אוכלים בחזור. אכלתי שם יותר פעמים ממנו. והוא לא יודע, כמוני, איפה צריך להחנות ליד וסרמיל כדי לצאת הכי מהר שאפשר. החניתי שם יותר פעמים ממנו. והוא לא יודע, כמוני, איך זה הרגיש להגיע לקרית אליעזר ולדעת שלא יעזור בית דין, את המשחק הזה אתה מפסיד. גם אם הוא גדל בהפועל חיפה, זה מרגיש שהפסדתי שם יותר פעמים ממנו. הוא לא יודע, כמוני, כמה קר יכול להיות לפעמים בטדי בלי ערן זהבי. כן, הייתי בטדי בלי ערן זהבי יותר פעמים ממנו.

תראה מה אתה יודע. ורמוט (תצלום: ניר קידר)

והוא לא יודע, לעולם לא יידע, כמה דחוס יכול להיות בכניסה למגרש באשדוד. הייתי במגרש באשדוד יותר פעמים ממנו. ואין שום סיכוי שהוא יודע מתי כבר הנוער יקחו אליפות. גם אני לא, אבל הייתי במשחקים של הנוער יותר פעמים ממנו. ואין מצב שעד לפני חודש הוא ידע, כמוני, שבאמצע היציע במגרש באשקלון יש עץ. פתאום עץ. הייתי במגרש באשקלון יותר פעמים ממנו. ואני בטוח שהוא לא יודע כמה זה מפחיד, במידה שווה, כשאתה בועט פנדל וכשבועטים אחד לך. ראיתי פנדלים יותר פעמים ממנו. והוא לא יודע, גילי, באיזה אתר מזמינים את כל האכסניות הזולות האלו במזרח אירופה לפני שטסים למשחק. הייתי באכסניות הזולות האלו במזרח אירופה יותר פעמים ממנו.

ואיך נשמע הכרוז של מכבי פתח תקוה אחרי שהם מבקיעים נגדך? הוא לא יודע כמוני. שמעתי את הכרוז הזה של מכבי פתח תקוה יותר פעמים ממנו. והתור בקופות בנתניה, כשאתה עומד במקום אבל הזמן לא? לא יכול להיות שהוא יודע כמה זה מלחיץ להבין שלא תיכנס לפני הדקה החמישית. נכנסתי למשחק בדקה החמישית יותר פעמים ממנו. ולצאת מהעבודה מוקדם כדי להספיק להגיע לקרית שמונה? הוא לא יכול להעלות על הדעת את הכרת התודה בעיניים כשאומרים לך "יאללה, לך", ואתה הולך. יצאתי מהעבודה מוקדם כדי להספיק להגיע לקרית שמונה יותר פעמים ממנו.

זה בסדר, גילי, אני לא צריך שתדע את כל זה. אני רק צריך שתנצח את מכבי. את זה, את זה עשית יותר פעמים ממני.

דותן שני: צהוב | יוטיוב - מרענן הזיכרון הרשמי של המכביסטים

1. לא פחות מהשעתיים שבהן משוחק הדרבי, קשים הם הימים שלפניו. כבר בשעות הבוקר המאוחרות של יום שישי אני יכול לסכם יממה בה איני מתפקד. כלומר, אני קם בבוקר, שוטף פנים ומתקלח, מכין סנדוויץ', עובד וצופה בחדשות. אבל הגוף עובד באוטומט. למעשה איני מרוכז בכלום, למעט בדבר אחד.

למזלי, לפני שש שנים הוקם אתר YouTube. מאז, יודע כל אוהד שרוף, הוא משמש מקום מפלט באותם ימים לחוצים. הנה, רק לפני רגע צפיתי בתקציר של דרבי 2005, ועודני ממתין לטעינתו של דרבי 2007. מאוחר יותר אפנה לנוסטלגיה. לגול של ודז'ינסקי משנת 2000, לשער של הייס באיצטדיון רמת גן ב-2004. כשהמצב ייעשה קשה באמת, אחפש את גמר הגביע משנת 1988 והשנה, לכבודו של אבי כהן, אולי גם את הדרבי של 1979. את הגדולים באמת אני שומר ליום המשחק. תחילה, ביטון והייס קורעים את הפועל תוך ארבע דקות ולסיום, חוזר 20 שנה אחורה. למשחק ההוא שאליו הפועל באה גדולה, ממרום הטבלה.

היו ימים. ברונו הייס (תצלום ארכיון: אוריאל סיני)

2. איני הראשון להמשיל את סיפור הצלחתה של הפועל בשנתיים האחרונות לשאלה מספר תהלים, עד מתי רשעים יעלוזו. אין ספק, הפועל הם הרשעים בסיפור, וטוב להם עם זה. הם נהנים להיות שנואים (גם אם הפכו לחביבי הקהל הניטרלי) ומתעקשים שאינם מייצגים את ישראל.

אוהדיהם אף אימצו את דמות השטן כסמלם, כאילו כדי להשוויץ בעסקה הטובה שעשו. גם איני הראשון להביע את תחושת המיאוס מהמצב העגום. נמאס לשמוע את יללותיהם של גוטמן ואבוקסיס, לצפות בריצתו המגוחכת של שכטר ולסבול את התנהלותו היהירה של דה סילבה, או את פרצופו של קנדה. ונדמה סוף סוף, שגם לישות הערטילאית השולטת על הכדורגל - תקראו לה אלוהי הכדורגל, הקארמה, הגורל או המזל, ישו, אללה, בודהא או אלוהים - גם לה נמאס. וכך, זוהרה של הפועל דועך מיום ליום.

עד מתי רשעים יעלוזו? אוהדי הפועל ת"א (תצלום: ספי מגריזו)

כוכב אחד נמכר לחו"ל, שני גמר את העונה. רכש אין, חברי ההנהלה מתווכחים על כל נושא אפשרי ואפילו גוטמן מושבת. וכמו בתהלים, הגיעה העת להשיב גמול על גאים. הניצחון - לא סתם ניצחון, אלא כזה שישנה מומנטום לשנים - מונח על הרצפה. עלינו רק לבוא ולהרים. כמו לפני 20 שנה, כשהפועל באה גדולה, ממרום הטבלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ