כדורגל: דרבי עם האחים ברומר ביציע

לא מחויב המציאות

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי מאירסון

1. זה קרה במחצית, כשנקלעתי למפגש שיכול להתקיים רק בדרבי. בשורות העמוקות והחשוכות של יציע 2, מאחורי סוכת מצלמת ה-16, פנה אלי קול מנומס ושאל אם הכיסא שלידי פנוי. פנוי, בטח פנוי. אני מביט בפנים שמאחורי הקול.

עומד שם ברומר, ולידו ברומר נוסף. שניים מהסמלים הכי גדולים של מכבי לפני שני עשורים, יושבים לידי בג'ינס וסניקרס, מכורבלים בתוך מעילים ומחכים לפתיחת המחצית השנייה. כמה הם שקטים, וכמה הם רחוקים מנעלי הכתום הזוהר הצעקניות של אלירן עטר.

תוך כדי ניסיון חסר סיכוי להבחין בין גדי לאלון, אני ממלא את חובתי הצפויה עד כדי מבוכה, ומציע להם לרדת לדשא ולהציל את כבודם המפוקפק של יורשיהם. "זה לא יעזור", אומר ברומר אחד. "הם מקבלים גול ויורדים אחורה. אני לא מבין את זה. מה, טוב להם להפסיד אחת-אפס?".

ואז הוא שותק, וחושב קצת, ושוב שותק, ושוב חושב. "רק ראנגלוב!", הוא אומר לי. חמש דקות לקח לראנגלוב לעשות 1-1.

2. אוהדי הפועל כבר מרגישים את בלוטות הנוסטלגיה. בימים אלה נופלת בחלקם זכות נדירה עבור אוהד כדורגל - הזכות להתגעגע לשושלת בטרם נקבע מותה. אני חושב שהרופאים קוראים לזה מוות מוחי. אם ימצאו טביב והראל לנכון - יוכלו לתרום את איברי הקבוצה כשתוקפם עדיין יפה: אניימה, ורמוט, זהבי.

זה לא שהדרבי הזה סימל שינוי ביחס הכוחות בעיר; כמו רוב קודמיו, גם אתמול המשחק ותוצאתו היו תלויים בהפועל יותר מאשר במכבי. אבל כאשר הדמות הבולטת והמתוקשרת ביותר בקבוצה היא בליין ובעל ברים שזוכה לתואר "נציג הבעלים", די ברור שתור הזהב הנוכחי סופר את ימיו לאחור. למכבי לא סיפרו את זה. שוב באדיר, שוב בראש, שוב אחרי הגבהה מתוך הרחבה. דרבי.

3. דקה 86, אני מציץ שמאלה ולא רואה אף ברומר. נעלמו כלא היו. כנראה בחרו לשפר עמדה לכיוון היציאה. תנועה ללא כדור תמיד היתה הצד החזק של שניהם. אני מביט ימינה, ומדמיין, רק מדמיין שגל ודוד הרשליקוביץ' אוכלים יחד גרעינים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ