מוטי איוניר הוא זה שבאצבעו סותם סכר שלם

מאמן מכבי ת"א רוצה להתאכזב מאוד מתיקו בדרבי. הוא רוצה להיות המאמן שישיב לעיר את הבשורה המכביסטית. לא חצי בשורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מוטי איוניר משחזר כמה שעות לאחור ומבצע ספירת מלאי. התחושה שלו שינתה במהלך הלילה כיוון. לרגע, בהתחלה, ההרגשה היתה סבירה. הרי זה כבר נראה כמו עוד דרבי גמור עד שלפתע, איכשהו, הצליחה מכבי המושפלת לשוב. ומשם, המשחק דווקא היה די חי. דרבי פתוח. עם אפשרויות לניצחון. וזה, לכשעצמו, שינוי גדול. אבל איוניר טיפוס הוגן, ישר עם עצמו. הוא יודע - השינוי הזה שווה מעט מאוד.

הבוקר הזה תופס את איוניר בתוך קונפליקט מוזר. בתור האיש שמנסה לגרום לשחקניו לחשוב גדול, אסור לו לתת לעצמו להיות מבסוט. הוא הרי אמור להיות עמוד האש המכביסטי, בשביל זה הביאו אותו. ולכן, איוניר נזהר כעת מעצמו וממחשבותיו. אסור לו להיות מרוצה. אסור להתנחם בחזרה מהפיגור. אסור להתעודד מהתוצאה. וזו ממש בעיה - כי תכל'ס, איוניר כן מבסוט, וכן מתנחם בחזרה מהפיגור וכן מעודד מהתוצאה. הוא משנן לעצמו - אני לא מרוצה. מנגד, הוא יודע שכן.

איוניר ראה מבחוץ את הדרבים האחרונים. הוא צפה בכל ההשפלות, בכל הקטסטרופות שבאו וחזרו. אלא שרק אתמול גילה באמת איוניר עד כמה הפכה הפועל למפלצת עירונית, שאין בכלל מה לפנטז על לנצח אותה. מולה ניתן רק לשרוד. איוניר מאוד לא רוצה להכיר ולהאמין שזה המצב. ומנגד, הוא מבין - זה בפירוש המצב. אתמול הוא התבונן בהפועל וראה סגל חסר, מאמן שאינו בקו הבריאות והנהלה מסוכסכת. אך עדיין, על המגרש העסק דופק בלי בעיה. זוהי קבוצה חסינה, זהו מועדון עם עוצמה. ממול, במכבי החבולה שלו, איוניר הוא זה שבאצבעו סותם סכר שלם - אם לא הרוח שלו, אם לא הדבק, הכל במכבי יתפרק.

מכבי המוכה כמעט נפלה אתמול שוב, אבל איכשהו התרוממה בזמן. והבוקר, איוניר מתבונן במראה ומזהה בה מאמן כדורגל אופטימי. מאמן מחוזק. הבעיה: איוניר לא רוצה לראות דמות כזו במראה. איוניר לא אוהב אותה, הוא בז לה. איוניר רוצה להיות מאמן שמתאכזב מאוד מתיקו בדרבי. הוא רוצה להיות המאמן שישיב לעיר את הבשורה המכביסטית. לא חצי בשורה. במכביסטיות אין דבר כזה חצי בשורה. אלא שאיוניר חדור המוטיבציות שואל עם מי הוא יוצא אל עבר המהפכה הזו. והוא יודע היטב - רק עם עצמו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ