לואיס פרננדז, המונית מחכה בחוץ

לואיס פרננדז כועס על צמידות משחקי הצעירה והבוגרת, אבל בהתאחדות כועסים הרבה יותר - על ההתבטאויות החוזרות, על בזבוז בהוצאות על מוניות ועל חריגות ושינויים תכופים בלו"ז. בקרוב הכל עלול להיגמר, בשיחה עם היו"ר אבי לוזון

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

ערב משחק הידידות של נבחרת ישראל מול סרביה, נראה שהולך ונפער הקרע בין המאמן לואיס פרננדז לאנשי ההתאחדות. פרננדז התלונן אתמול על העובדה שהנבחרת תיאלץ לשחק בבלומפילד שעתיים אחרי המשחק המקביל של הנבחרות הצעירות באיצטדיון. "זה מעניש אותנו", אמר במסיבת העיתונאים, "זה פוגע בדשא ואחר כך יתלוננו על מסירות לא מדויקות שלנו. אם היו שואלים אותי, הייתי מתנגד לזה".

בהתאחדות, שם הודיעו כי בחרו לקיים את שני המשחקים בצמידות יחסית מתוך רצון לחשוף את שתי הנבחרות לקהל, זעמו אתמול על דברי פרננדז. דבריו במסיבת העיתונאים מתווספים לתלונות אחרות של המאמן על ההתאחדות, דוגמת דבריו ל"ספורט הארץ" לפני כשבועיים: "במשך שבעה חודשי עבודה אבי לוזון לא מצא זמן לשבת אתי לארוחת צהריים. רק בישראל זה יכול לקרות".

בעקבות כך, מתכוון יו"ר ההתאחדות לוזון לזמן את פרננדז לפגישה, בה יובהר למאמן כי כל התבטאות דומה נוספת תעלה לו במשרתו. לוזון נדרש לפעולה בעקבות תלונות רבים מעובדי ההתאחדות, ביניהם חברי הנהלה ומזכירות, שקראו "להעמיד את פרננדז במקום. צריך להבהיר לו שאנחנו עושים לו טובה. ללא ישראל, הוא היה מובטל עד היום". בכירים בהתאחדות קראו ללוזון לפטר את המאמן, אך היו"ר מעדיף להמתין לתגובת פרננדז בשיחה. "לואיס עושה הכל כדי שלוזון יפטר אותו", סבורים בהתאחדות.

בנוגע לסידור המשחקים היום בבלומפילד, אמר מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה: "מהיום בו החלטנו על שני המשחקים, פרננדז לא העלה שום בעיה. בדקתי ולא הגיעה אף פנייה ממנו, מהעוזר, מהמתורגמן או ממנהל הנבחרת. לא ברור מאיפה באה לו השטות הזו, אין לי הסבר לזה". אגב, בהתאחדות הסבירו כי לא ניתן לקיים הצגה כפולה (משחק הצעירה ב-16:00 והבוגרת רק ב-20:00. מחיר כרטיס לשני המשחקים: 10 שקל) בשל אילוצים טכניים.

אכן, מאמן יקר

לכעס על התבטאויותיו של פרננדז מצטרפות תלונות מאגף הכספים של ההתאחדות על בזבזנות של המאמן. מתברר כי מאז נכנס לתפקידו לפני כשבעה חודשים, נערמו במשרדי ההתאחדות חשבוניות על הוצאות נסיעה בסכומים של מאות ואלפי שקלים, הכל תוצרת המאמן.

כשמונה, סרב פרננדז לקבל מההתאחדות רכב וביקש במקום זאת אופנוע. בפועל, פרננדז משתמש לנסיעותיו, האישיות והמקצועיות, בנהג מונית צמוד. מדי שבוע מודיע פרננדז לעיתונאים על נסיעותיו השבועיות, וכעת מתברר כי את הדרכים האלה, קרובות ורחוקות, הוא עושה במוניות ומגיש את הקבלות להתאחדות. נהג המונית הקבוע של פרננדז, אגב, מלווה אותו למשחקים, לאימונים ולביקורים אחרים, ממתין וגובה את שכרו בהתאם. לעתים, גם העוזר טל בנין מצטרף לאותן נסיעות, למרות שברשותו רכב של ההתאחדות.

"לא יכול להיות שלכל אנשי המקצוע בנבחרת יש רכב צמוד והמאמן נוסע למשחקים ואימונים מרוחקים במונית", אומר גורם בהתאחדות, "העלות של זה גדלה מדי חודש וזה עולה להתאחדות פי שניים ממה שהיא היתה משלמת על רכב צמוד. נסיעה עם מונית לעפולה, כפי שהוא עשה בשבוע שעבר, עולה מאות שקלים. נסיעה ברכב היתה עולה להתאחדות הרבה פחות".

בהתאחדות יודעים לספר גם על הוצאות של עשרות אלפי שקלים עבור רכישת תוספי מזון ובדיקות רפואיות מאז הגיע פרננדז. מאז נכנס לתפקידו, שלח פרננדז כ-80 שחקנים לבדיקות חיצוניות יקרות במכון וינגייט. "חלק גדול מהשחקנים האלה בכלל לא נכלל בסגל", אומר גורם בהתאחדות, "הם מקבלים תוספי מזון שעולים כסף ובכלל לא משתמשים בהם. אין לנבחרת מעקב על אותם שחקנים, אין תיאום בין הנבחרת לבין מאמני הכושר והצוות הרפואי של הקבוצות. ההתאחדות משלמת עשרות אלפי שקלים ללא כל תמורה".

גורם נוסף בנבחרת טוען: "בכל יום מגיע לפה שחקן שלוקח טפסים לבדיקות רפואיות. אנחנו כבר לא מזהים את השחקנים שפרננדז מזמן לפה. הציוד שמשכנו בתקופה האחרונה, למשל מ'אדידס', החברה המאמצת, היתה מספיקה לשני קמפיינים של דרור קשטן".

תלונות נוספת מגיעות מגורמים בהתאחדות בשל נטייתו של פרננדז לערוך שינויים תכופים בלו"ז של אימונים ומסיבות עיתונאים. ביומיים האחרונים, למשל, ערך פרננדז שלושה שינויים כאלה: סגר אימון בוקר, דחה אימון ערב והקדים מסיבת עיתונאים. רותם קמר, סמנכ"ל ההתאחדות, הורה לא למלא את מבוקשו של המאמן: "נמאס כבר מהשגעונות שלו. לא יכול להיות שהבנאדם ישגע את המערכת מתי שמתחשק לו. פעם אחת ולתמיד צריך להעמיד אותו במקום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ