בין אבי לוזון ללואיס פרננדז, רק נבחרת ישראל משלמת את המחיר

שיבוצים שלא מהעולם הזה, הרכבים ביזאריים וטקטיקה מהגיהנום. לואיס פרננדז ממשיך לצחוק לכולנו בפנים, ואבי לוזון לא עושה דבר

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל

אני יודע, הספק מקנן בכם. אתם תוהים אם זה לא מוקדם מדי, אם אנחנו שופטים לחומרה, אולי סובלים מקסנופוביה, אפילו מונעים משיקולים זרים. לגיטימי. אתם יודעים מה, יכול להיות שבחלק מהמקרים הקודמים זה היה נכון. אבל הפעם זה אמיתי, טהור, נחוץ כל כך. ללואיס פרננדז אין את זה. אולי היה לו, אולי יהיה לו, כרגע אין. בוודאות. כל דקה בה האיש הזה מוגדר מאמן נבחרת ישראל היא עלבון לכדורגל הישראלי. ויותר מעלבון, זאת טרגדיה.

בגובה הדשא: נבחרת ישראל הפסידה לסרביה | ניר צדוק

יש בינינו לא מעט שנוטים להתבטל בפני זרים רק משום היותם כאלה. זה גרוע בערך כמו שנאת זרים. הערצה עיוורת, ללא סייגים, ללא אפשרות להתפכח. גם אם מגיע לכאן החלטוריסט הגדול ביותר, הדרכון הזר שלו הוא מקדם הגנה חסר כל קשר למציאות. ואם יש לו עבר מרשים פחות או יותר כשחקן כדורגל, אז עבורם זה סוף פסוק. הגישה הנפסדת הזאת גורמת לכך שיש מי שמתעקשים ללמד סנגוריה על מעבדת הניסויים של המדען המטורף פרננדז: שיבוצים שלא מהעולם הזה, הרכבים ביזאריים, טקטיקה מהגיהנום ומקצוענות בקליפת אגוז. למה הם מתעקשים? כי עבורם הדשא של השכן תמיד ירוק יותר.

צוחק לנו בפנים. פרננדז, אתמול (תצלום: ניר קידר)

אם הכדורגל הישראלי היה משופע בכוכבי-על עוד ניתן היה לשרוד את זה. אלא שלנו יש כמה שחקנים טובים, לא יותר, והם זקוקים באופן נואש למאמן בעל שיעור קומה. אחד שלא יקשה עליהם בתפקידים זרים, יאפשר תלכיד מפרה ובעיקר יבנה סגל שירוץ לאורך זמן. אם פרננדז כל כך רוצה להמציא את הגלגל ולאתר כאן איזה שחקן שלא שמענו עליו קודם, מוטב שיזכור כי כאשר יגיע הרגע הזה - וספק אם זה אפשרי - נעבור לענייני סטטיסטיקה. אחד משמונים לא נשמע מרשים. אפס משמונים זה כבר פיאסקו.

שיחק לו המזל לפרננדז והוא תפס את אבי לוזון בתקופה לא מוצלחת. מי שהצטיין בימיו כיו"ר מכבי פתח תקוה בבחירת מאמנים, כמו גם ביכולת לוותר עליהם ברגע הנכון, איבד את מגע הקסם ברגע שהפך ליו"ר ההתאחדות. זה החל במתן קדנציה שנייה ומיותרת לדרור קשטן רק כי שטרן חלובה לחץ, והגיע לשיא עם הבחירה בפרננדז לאחר התנהלות לא נכונה של היו"ר.

בתקופה לא טובה. אבי לוזון (תצלום: ספי מגריזו)

לוזון יודע כי שגה, אבל הטעות הקשה יותר שלו, שגובלת בחוסר אחריות, היא הנטייה להשאיר את הדברים על כנם עד הסוף המר. הוא אולי ינצח את פרננדז בקרב המילולי, אבל נבחרת ישראל תשלם את המחיר. מי שהצליח להביא לכאן את אליפות אירופה לנבחרות צעירות, אינו יכול להתנהל בצורה תבוסתנית כל כך מול מאמן שצוחק לנו בפנים.

לוזון צריך להיעתר לבקשתו של פרננדז ולהיפגש עמו לארוחת צהריים. הוא חייב להבטיח שזאת תהיה גם הסעודה האחרונה של הצרפתי כמאמן הנבחרת. אם מר פרננדז כל כך דואג למצב הדשא בישראל, אולי ניתן לסדר לו גם איזה תפקיד הולם. גנן הנבחרת נשמע לא רע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ