איך עוצרים את מכבי ת"א? כך זה מרגיש מהצד השני

אומרים שאין דבר כזה יום רע בהגנה, ומכבי תל אביב מוכיחה זאת העונה כמעט מדי ערב. קבוצה אחר קבוצה, בארץ ובאירופה, כבר מצאו עצמן חסרות אונים כשנתקלו בחומה הצהובה שהקים דייויד בלאט, ולעתים נכנעו אחרי רבע אחד בלבד. יריבים מספרים על האימה, התסכול ויראת הכבוד

אריה ליבנת
אלעד זאבי, מעין אפרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אלעד זאבי, מעין אפרת

ארז כץ, בני השרון : מה שעושה את מכבי העונה הם ההגנה והלחץ על הכדור. יש להם חוקים מאוד ברורים בהגנה וזה לא משנה אם אתה משחק 2 דקות או 20 - אתה עולה ועושה את המקסימום. כשאתה משחק נגדם, אתה מרגיש את המחויבות שלהם.

דני פרנקו, מאמן הפועל חולון : החיבור בין המקצוענות של מכבי לזו של בלאט יוצר את זה. בשנים קודמות היו שם שחקנים שחצנים, שבחלק מהמשחקים נתנו 60-70%. לשחקנים העונה יש מוסר עבודה גבוה. לחלקם יש מה להוכיח אחרי נקודת שפל ואחרים הם צעירים שרואים את עצמם בעונה הבאה בטופ של אירופה או ב-NBA. הם באים לכל משחק ב-100% מחויבות.

תצלומים: ספי מגריזו וניר קידר

מאיר טפירו, מכבי אשדוד : למכבי יש תקציב של 20 מיליון דולר מדי עונה. יש שנים בהן זה מתחבר להם, כמו השנה, ואז אי אפשר להתמודד נגדם. הם מצליחים להוציא את היריבות מהקצב ובגלל זה בונים יתרון מוקדם. אחר כך הם משחקים יותר בנינוחות ומצליחים להפגין את הכישרון העדיף, וקשה לעצור אותם.

יורי זדובץ', מאמן לובליאנה, הובס ביד אליהו 104-67: ידענו שהם ילחצו על מובילי הכדור שלנו, אבל הם שיחקו בקצב מהיר יותר מכפי שציפינו ואנחנו נסוגנו. זה דבר אחד להראות לשחקנים מה צפוי להם בווידאו, ודבר אחר ליישם את מה שצריך על הפארקט.

עלי טראורה, רומא, הובס ביד אליהו 99-58: סוד ההצלחה הוא בהגנה האינטנסיבית. הם הצליחו להעמיד אותנו בסיטואציות גרועות פעם אחר פעם. כולם בקבוצה הזו גם הולכים חזק לריבאונד, וביחד זה מוביל להרבה התקפות מתפרצות.

ליאור ליפשיץ, עירוני אשקלון : "כבר מתחילת העונה הם יצרו אפקט של פחד. הכוח שלהם זה בלחץ אדיר על כל המגרש. קבוצות מודעות לכך, ועדיין קשה להן להתמודד עם זה".

תומאס פצ'צ'אס, מאמן פרוקום, הובס ביד אליהו 99-58: בדקות הראשונות עמדנו לא רע על המגרש, אבל באיזשהו שלב ברבע הראשון הם העלו הילוך ונשארנו מאחור. הגארדים של מכבי משחקים חזק מאוד ועם הרבה אנרגיה. הם כפו עלינו 16 איבודי כדור במחצית הראשונה וזה הרג אותנו.

עידו קוז'יקרו, גלבוע/גליל : הכל מתחיל במאמן, בלאט מתמחה בהוצאת 100% מהסגל. הוא סידר את הכלים על לוח השחמט בצורה מושלמת, כשכל אחד יודע מה עליו לעשות. רואים שבמשחק עומד זו לא קבוצה מבריקה מדי, אבל הם מפרקים את היריבות בהגנה וזה מביא להמון סלים בהתקפה מתפרצת.

דן שמיר, מאמן בני השרון : למכבי יש שני דברים בולטים: לחץ מאוד אגרסיבי על הגארדים, בעיקר בנקודת הפתיחה של ההתקפה, ואת שחורציאניטיס. יש שם גם כמה שחקנים שהגנה זה ב-DNA שלהם, כמו פרקינס, שנותן את הטון.

רועי חגאי, עוזר מאמן מכבי ראשל"צ : מכבי החזירה את כוח ההרתעה. הם מתנפלים על קבוצות עם לחץ ומשתלטים על המשחק הגנתית מאוד מוקדם. לא כולם שחקני הגנה טובים, אבל יש להם גארדים עם ידיים ורגליים מאוד טובות שמחפים על גבוהים ששומרים פחות טוב. קבוצות מגיעות להיכל ומפסידות כבר באיילון מהפחד ומהכבוד.

גור פורת, עירוני אשקלון : כשאתה משחק נגד מכבי יש תחושה של תסכול. מה שלא תעשה, זה תלוי בהם יותר מאשר בך. מאוד קשה לפתח את המשחק שלך מולם. זו קבוצה מאוד רעבה. בשנים קודמות הם היו מזלזלים פה ושם, אבל העונה אלה חבר'ה צעירים שרוצים להוכיח את עצמם ולא עושים הפרדה בין משחקים. מכבי באה לשמור בכל משחק.

המספרים של מכבי מספרים

מאזן כללי 3-28

תוצאה ממוצעת 70.6-89.2

מאזן ברבע הראשון 5-26

תוצאה ממוצעת ברבע הראשון 16.2-24.2

תוצאות בולטות ברבע הראשון (לפי סדר כרונולוגי)

קאחה לבורל - מכבי ת"א 11-31

מכבי ת"א - מכבי חיפה 12-39

בני השרון - מכבי ת"א 34-14

מכבי ת"א - לובליאנה 10-28

מכבי ת"א - מכבי אשדוד 3-27

מכבי ת"א היא הקורבן | אלון עידן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ