ליגת העל בכדורגל: הדריק שארפ של מכבי חיפה

איך מסווגים אנשים על פי יציעי איצטדיון הי"א ומתי הפסידה אשדוד? הכישרון של בוקולי, האיציק זוהר של יניב קטן והרכש של אלישע לוי

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1. אשדוד - מה עושה קבוצה שבוע אחרי שחטפה חמישייה? יותר מזה, מה עושה קבוצה שחטפה חמישייה במשחק הקודם ויש לה את מכבי חיפה במשחק הבא? אפשר להרים ידיים, אפשר גם להיות משוחררים כי "ממילא לא מצפים שננצח". ואפשר גם לשים גול ולראות מה קורה אחרי זה.

מוזר, לא? סתם ככה, להבקיע ראשונים ופתאום שתי האפשרויות הקודמות (הרמת ידיים לפני המשחק או לשחק טוב דווקא בגלל זה), מתבטלות. ומשם? המשחק מתחיל מ-0-0, אפשרות שלא היתה קיימת לפני תחילת המשחק. ובכן, אשדוד של אתמול הבקיעה ראשונה, אבל לא כדי להוביל, אלא בשביל לצאת מהמינוס. ואז היא הפסידה.

בוקולי בדרך לנס ז'לגיריס פרטי, אתמול (תצלום: ניר קידר)

2. מגרש - האיצטדיון באשדוד בנוי כך שהקהל ביציע הכבוד מסתכל על משחק כדורגל כשמולו אנשים של יציעים רגילים. כמובן שלא כל יושבי יציע הכבוד מכובדים, אבל הם יושבים ביציע הכבוד. כמובן שלא כל האנשים בצד השני הם אנשים רגילים, אבל הם יושבים שם. ישנו גם יציע מאחורי אחד השערים, אבל אנשים שיושבים מאחורי שערים אוהבים לראות את האמת בפרצוף. אם כן, נשארנו עם מה שנשאר מאחורי השער השני: כלום. חתיכה חסרה, פוטנציאל, אדום וצהוב, אקדמיה, היסטוריה של איחוד קבוצות שנראית כבעיה שלא מגיעה לפתרונה, עבר רודף עתיד וזה לא עניין של כדורגל.

3. חיפה - חמד הבקיע גולים של חלוץ: סיבוב עם הגב, בעיטה לפינה הקרובה (יותר קשה כי דורש סיבוב קהה יותר), ימין, שמאל. אבל נראה שמה שהיה חסר לחיפה זה שחקנים של שטח קטן. לכאורה, גולסה ובוקולי טובים בכך, אבל לא אתמול. גולסה לא רכב על משחקו הטוב מהשבוע שעבר, ובוקולי - מרוב שהוא משקיע - ללא כוונה משכיח מעצמו את העובדה שבמקור הוא שחקן כישרוני. דרך בטוחה להיות דריק שארפ.

רפאלוב נכנס כמחליף, עידן ורד עדיין בהלם מטדי, אז נשארנו עם קטן. אם לא יתעשת, ישחק כמו איציק זוהר בתקופה הפחות טובה - לא בורח לשטחים מתים, אלא בא לקבל את הכדור כמעט עד הרגל ומשריין לעצמו תנועות ידיים מבעוד מועד כשלא מוסרים לו. חיפה לא ניצלה את חלון ההעברות, וצודק אלישע לוי: אם אין משהו טוב, לא צריך להביא בכוח. אבל אלישע עכשיו צריך להביא את עצמו כמאמן חדש, של סיבוב חדש. ככה זה לא יספיק.

פסקול המשחק: "האמת הפשוטה", שלום חנוך

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ