עומר מי דן, דעת מומחה

תחשבו גביע העולם, 30 אלף אנגלים בצבעי מלחמה מציפים את העיר, לא משאירים מיטה אחת פנויה לרפואה. אם אתה תייר טיפש מספיק כדי להגיע בזמן הלא נכון, תתארגן על קופסת קרטון או על משכנתה. הבירה זורמת כמו נחל מדברי בשיטפון, האוהדות חצי חשופות, הרכבות בסדר מופתי מסיעות ומחזירות מהאיצטדיונים, מסיבות לתוך הלילה. רעש. סידני, 2003, ההיחשפות האמיתית הראשונה שלי לראגבי. ולא סתם, אלא במונדיאל של הספורט הזה ובמקום הטעון ביותר בין שתי היריבות הגדולות - אנגליה, והתוצרת הפושעת שלה, המוצלחת והשזופה יותר, אוסטרליה.

ועכשיו זה מתקרב שוב. עוד חצי שנה הנחיל ינחת כאן בניו זילנד, וישטוף את המדינה. המרצ'נדייז כבר באוויר, המלונות באובר-בוקינג וחברות תיירות מציעות לאנשים 20 אלף דולר על מנת להשכיר את ביתם לשבוע בו נערך משחק הגמר. טירוף.

אני כבר מכיר את הספורט הזה מבפנים והחוצה. כולל ניתוחים של כמה מהשחקנים המובילים בעולם, שמתייצבים חדשות לבקרים בקליניקת הספורט בה אני עובד. פעם חשבתי שכדורגל זה ספורט פיסי ואלים, רווי פציעות. טעות. כדורגל הוא בלט. שחקנים מלאי כישרון, מגולחים מכף רגל ועד ראש, מתוכשטים, מלאי לייף-סטייל ואינטליגנציה רגשית.

בשביל להרים רגל של שחקן ראגבי בבדיקה אני צריך מנוף. כשהוא נכנס לחדר, אני עולה מהר על שרפרף כדי לא להרגיש ננס. 120 ק"ג של שרירים, עזבו אותו מגילוח, הוא בקטע של לוק מפחיד. חלקם, יש לציין, רץ 100 מטר בפחות מ-11 שניות. עכשיו נסו לדמיין את המסה הזאת רצה לקראתך בפול ספיד, כשכל מטרתה להפיל אותך. לוודא הריגה. עכשיו תבינו למה יש זליגה גוברת של צעירים בניו זילנד מהספורט שהוא דת, לכיוון כדורגל: יותר מדי פציעות קשות, הורים שלא מוכנים לשלם את המחיר והילד, כבר מגיל צעיר, הולך לבלט.

לפני יומיים זכתה נבחרת הכדורגל של ניו זילנד בתואר נבחרת ספורטאי השנה, וזאת במדינה בה רוב התושבים לא מכירים את החוקים של המשחק המוזר הזה. הסיבה להעדפתה על פני נבחרת הראגבי המהוללת, היתה העובדה שהיא לא הפסידה משחק בגביע העולם בדרום אפריקה. גם בלי לעלות שלב, עכשיו הם גיבורים. וזה מספיק כדי להצביע על טרנד במדינה בה רונאלדו ומסי יכולים להתהלך בחופשיות מבלי שנפש חיה תזהה אותם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ