לואיס פרננדז: מדובר בתרגיל עוקץ, אני הקורבן

למאמן הנבחרת חוב בסך 400 אלף יורו לקבוצתו לשעבר, אל ראיין. לטענתו, הכסף "הועלם" על ידי אדם אחר. ההתאחדות מאמינה כי יוכל לנהל את המשחק מול לטביה

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

פיפ"א הורתה ללואיס פרננדז, מאמן נבחרת ישראל, "לחדול מיידית מכל פעילות הקשורה לכדורגל", בגין אי תשלום חוב בסך 400 אלף יורו לקבוצתו לשעבר, אל ראיין הקטארית. פרננדז, שעזב את אל ראיין לטובת בית"ר ירושלים ב-2005, התחייב לפצות את הקטארים בסכום המדובר בגין עזיבתו במהלך העונה, אך הסכום לא הועבר.

לפני שנתיים, בית הדין של פיפ"א חייב בתשלום את פרננדז, שהחליט לערער על הפסיקה ב-CAS (בית הדין העליון לספורט), שהגיע לפסיקה דומה. המאמן פנה לבית המשפט העליון בשווייץ, אולם זה עדיין לא התכנס ובפיפ"א החליטו לדרוש מפרננדז להעביר את הסכום לחשבון נאמנות, אך זה סרב.

לואיס פרננדז (תצלום: ניר קידר)

לטענת פרננדז, בית"ר העבירה 400 אלף יורו לחשבון בנק בשווייץ, כסף שהיה אמור לעבור לקטארים. פרננדז סבור כי נפל קורבן לתרגיל עוקץ, במסגרתו אדם שהיה אמור להעביר את הכסף לקטארים "העלים" אותו. המאמן שוקל כעת להציע לפיפ"א להפקיד את הסכום בנאמנות.

בינתיים, מתכוונת ההתאחדות להיענות לדרישת אופ"א ומבחינה רשמית, פרננדז יושעה ולא יהנה משכרו. ביום ראשון ייפגש פרננדז עם היו"ר אבי לוזון, שידרוש מהמאמן להמציא במהרה אישור שמאפשר לו לחזור לעבודתו. פרננדז הבהיר למעסיקיו כי הנושא ייפתר בימים הקרובים. בהתאחדות משוכנעים כי פרננדז יוכל לעמוד על הקווים במשחק (26 במארס) מול לטביה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ