אימפריית הפשע של הכדורגל הישראלי

בעקבות פרשת פרוספר אזגי, צריך לשאול כיצד דמויות רבות כל כך, שצועדות עם רגל אחת לפחות בשבילים האפלים ביותר, מתקבלות באהדה בכדורגל הישראלי

אביעד סגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביעד סגל

פרוספר אזגי נהנה בין חמישי לשישי מלילה בלתי נשכח. כמה שעות מאוחר יותר, דיווחו אתרי האינטרנט כי הבעלים של הפועל אשקלון נעצר על ידי המשטרה בחשד כי נהג תחת השפעת אלכוהול, בזמן שבקבוק יין נח בין רגליו. עוד נטען כי החשוד הוסיף והפגין מה שבז'רגון הכדורגלני ודאי היה מכונה יציאה מהירה מהמקום, ועל נתיב הבריחה פגע באחד השוטרים. בבליל הפרטים, לצד תמונות מחויכות של אזגי מובא להארכת מעצר, הוזכרו בחלק מהידיעות עבירות עבר שלו. לאור זאת, ראוי לתקן, נראה שמדובר בלילה שיישכח ביעף על ידי אזגי, אולי כבר נשכח.

אזגי. "מהאירוע בשישי התאוששתי, אבל העונש הכי קשה זה לא לראות את הפועל אשקלון" (תצלום: שרון בוקוב )

הידיעה בנושא פינתה אחר כך את מקומה בראש האתרים, כמתבקש מחדשה שולית ולא חשובה על דמות בסדר גודל זהה. בכל מקרה, קשה להתייחס לנושא מבלי להידרדר לצדקנות ומוסרנות. בסך הכל הרי מדובר בעוד מקרה בו אחד האנשים שבידיהם אנחנו מפקירים את תחזוק הכדורגל, נצפה תלוי כעמית לקרב על כתפו של עורך דין בכיר לענייני פלילים. ההרגשה היא - ובחלק מהמקרים מדובר כמובן בקצת יותר מסתם הרגשה - שלמעורבים בחלק מקבוצות ליגת העל היו בעבר ובהווה עניינים חמורים בהרבה מכמה עבירות תנועה; עניינים שהעלתם על כתב כאן יכולים להסתכם מאוחר יותר בתביעת דיבה. לכן אוסיף כאן את המלה "לכאורה", למפרע.

אין לתהות על החיבור בין הפרצופים האלה לכדורגל הישראלי. רבים האנשים, ביניהם גם טיפוסים מפוקפקים במיוחד, שאוהדים את הענף. כן מותר לשאול מדוע כל כך הרבה דמויות, שצועדות עם רגל אחת לפחות בשבילים האפלים ביותר, מתקבלות בזרועות אוהדות כבעלים, משקיעים, חברי הנהלה ומקורבים בקבוצות מהפלייאוף העליון עד התחתון. עוד יותר מעניין לברר האם החיבור הזה מהווה אפיק השקעה מכניס, כדאי ו"בטוח" עבורם. נראה שכן.

קוראים לפושעים האלה (לכל הפחות, הם חשודים בפשעים נגד הספורט) טיפוסים צבעוניים, חומר טוב לציטוטים וכתבות צבע. שטויות. בקריצה, בלחיצת יד ובהסתודדות ביציע הכבוד הם גונבים מאתנו את הכדורגל ומשלשלים לכיסם שטרות צבועים בגוונים כהים. סלקו אותם - את הכדורגל זה לא ישפר, אולי רק יסלק את הסירחון שמסביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ