הפועל ת"א: "שהר ותמוז" או "תמוז ושהר"?

דרך התהיה הסמנטית ניתן ללמוד על שני הסגנים של איתי שכטר בהתקפה האדומה. וגם, מי יכול לטרפד את מינויו האפשרי של גוטמן לנבחרת?

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1 "שני החלוצים" - אפשר ללמוד על היכולת הטובה שנמצאים בה שני חלוצי הפועל תל אביב דווקא דרך התהיה הסמנטית - "שהר ותמוז" או "תמוז ושהר"? זה מתחדד כאשר החלוץ הראשי (שכטר) לא משחק, שכן אם הסגנים שלו משחקים, הם משחקים טוב. אם כן, נישאר עם "שני החלוצים", אבל עד כאן ענייני שפה.

שני החלוצים של הפועל משלימים אחד את השני בצורה נהדרת. בגלל כוח הפריצה שלהם, ההגנות לא יודעות אם לצאת אליהם או ללכת אחורה כדי ליצור יתרון עתידי. זאת בעיה, ולא רק של באר שבע אתמול. אגב, עוד דרך לדעת ששני חלוצים משלימים אחד את השני: תגובתו של האחד לאחר הגול של השני. יתר על כן, אם בישלו זה לזה.

שהר ותמוז (ברקע), או תמוז (עדיין ברקע) ושהר? משלימים אחד את השני (תצלום: שרון בוקוב)

2 גוטמן - גוטמן, כך נראה, לא יוכל לקחת ללב את הליגה שלנו בשנה הבאה. כמובן שגם לא ייקח ללב איזו ליגה אחרת באירופה (שכן, הדבר האחרון שרוצה האדם שעבר טראומה בריאותית הוא להיות רחוק מביתו, וזה לא דבר פיסי). מה נשאר? נבחרת. שילוב של כמה אלמנטים יביא את גוטמן ללכת על הנבחרת. אבוקסיס יהיה מאמן הפועל? אולי. מה שכן, כרגע הוא כבר יותר מרשה לעצמו על הקווים: גוער על שחקניו ביותר חופשיות (קרי, לא תלמיד של מישהו). איך כל זה יתמוטט? פרננדז לא ישלם לקטארים, גיא לוזון יוזעק לשני משחקים, ישראל תעלה לאליפות אירופה, לוזון יישאר מאמן נבחרת כי "גיא לוזון הוכיח שמקומו ראוי" וכו'.

3 באר שבע - באר שבע נראתה גרוע. הגנה אטית. דווקא דוד רביבו היה יכול לעזור במשחק כזה עם החזקת הכדור, אבל הוא לא פתח בהרכב. ערן לוי מתהלך ערום כבר שבועיים - מודע לכך שכולם עושים לו מלחמות פסיכולוגיות בגלל שהוא עצבני ובכך הלופים שלו רק מתארכים ומתמשכים. ליאור אסולין בודד בשממות הנגב של מעלה ההתקפה. עבדול ראזק? הוא פשוט לא מסופר. נקודה אחת טובה היא אופיר דוידזאדה. אמנם שיחק אתמול פצוע בדקות הסיום, אבל לפני כן הוכיח שהוא מגן עם עתיד טוב, אחד עם שינויי כיוון. שינוי כיוון לבאר שבע של אתמול זה דבר הכרחי.

פסקול המשחק: "מודע אני", אבי עדאקי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ