העיוורון המסנוור של מכבי חיפה עלול להתנגש עם המציאות הקשה בבלומפילד

חיפה רוצה להאמין שהיא יותר טובה מהפועל ת"א, אך מיקומה ונצחונותיה מעידים בעיקר על חולשת הליגה. בשבוע הבא האמונה עשויה להימחק

אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין

מכבי חיפה רוצה להאמין שהיא יותר טובה מהפועל תל אביב ומבקשת להרגיש בטוחה בעצמה. התוצאות שלה קטנות, אפרוריות - ובכל זאת, חיפה מנסה להשתכנע ביכולתה. רוב המשחקים שבלוניים, מעייפים, ובכל זאת, אנשי חיפה דבקים במאמץ להשרות תחושה של ביטחון ועוצמה. זו בעיה: האם הם באמת צופים בדורסנות של הפועל ועדיין מצליחים להמשיך להאמין לעצמם?

המשחקים של חיפה חושפים תמונה דהויה ושחוקה. התוצאות מצליחות לשכנע רק בדבר אחד: הן משכנעות שהליגה חלשה. הן ודאי לא משרתות את הצורך והדחף לחוש עוצמה. לכן, ספק אם במעמקי חדר ההלבשה של חיפה יש באמת תחושה טובה. איכשהו די מובן שהקבוצה שבמקום הראשון היא האנדרדוג הברור של משחק העונה בשבוע הבא.

כולם בחיפה ודאי מחפשים דרך לחוש אחרת. דרך כלשהי שתביא אותם למשחק העונה כמו שקבוצה שמדורגת ראשונה אמורה לבוא אליו. היא אמורה לחוש פייבוריטית, עדיפה, במינימום שוות כוח. העניין הוא שזה כמעט בלתי אפשרי מבחינת אנשי חיפה להרגיש כך. הרי בדיוק כמו כולם, גם הם צופים בהפועל. ועד כה, ההבדלים פשוט ברורים מדי. זה יוצר מצב שבו העובדה שחיפה עדיין מוליכה אכן נחשבת להישג אדיר. והעובדה שהפועל טרם ברחה מותירה רושם של מצב ארעי. איך בכלל יכולה חיפה להרגיש כך עוצמה?

הטבלה מספרת לאנשי חיפה שהם יותר טובים מהמכונה. כן, זה מה שהטבלה מספרת. וזה נחמד, אבל מנגד, ספק אם בחיפה אכן מצליחים להאמין לטבלה. בחיפה יודעים שהעונה שעברה היתה הרבה יותר טובה. קבוצות בדרג של הפועל פ"ת קיבלו חזק מאוד בראש בעונה שעברה. אתמול, מנגד, דוידוביץ' היה אחד השחקנים הבולטים במשחק. החשבון פה מתבקש: כולם יודעים איך העונה שעברה הסתיימה. אז מה זה בעצם אומר לגבי העונה הנוכחית? ומה זה אומר לגבי השבוע הבא?

בחיפה מתאמצים להאמין שזה לא אומר שום דבר. שאין קשר. שאלו סתם ספקולציות. אלא שמול הדחף להשתכנע, עומדת מציאות מאיימת בת שני אלמנטים מוכרים: בלומפילד, הפועל תל אביב. זהו משחק שבו הקבוצה מהמקום הראשון מגיעה במעמד ברור ובתחושה מובהקת של מקום שני. הפסד ייקח ממנה את המקום הראשון. הוא גם עלול למחוק את שארית האמונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ