קליין הוכיח יכולת ניהול קרקס, האם הוא יכול לנהל קבוצת כדורסל?

הריכוז החריג של דמויות אקסצנטריות וקיצוניות בהפועל ירושלים מבטיח לא מעט רגעי קאלט בעתיד הקרוב. מצד שני, דני קליין עשוי סוף סוף ךהפגין את יכולתו בניהול קבוצת כדורסל

עופר מתן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר מתן

לאט לאט מתגבשת לה בירושלים חבורת דחויים, פליטים אקסצנטריים, אנשים בעלי יכולות גבוהות שנפלטו ממערכות גדולות ומצליחות משום האחרות שלהם. כשכל זה קורה תחת קורת הגג של האולם האנכרוניסטי במלחה, וכשכל טיפוסי הקיצון האלה, שמתרבים ומתרבים, מפזרים הבטחות לבנייה של "קבוצה מסודרת עם עתיד יציב" בזמן שהם עצמם אינם יציבים כלל וכלל, נראה שלא מעט רגעי קאלט מובטחים לנו בעתיד הקרוב.

ומי יש לנו שם? רענן כץ, זה שלאחרונה נבעט מהנהלת מכבי משום שהיה צבעוני מדי, נדבן לכל דורש שהאג'נדה הנסתרת שלו טרם נמצאה, יורד שדפק קופה במיאמי ונראה שסובל מרגשי הנחיתות מול משפחות ההון המקומיות; עודד קטש, משהו על התפר שבין טאלנט אמיתי לפיטר פן מזדקן עם בעיות בירידה לעומקם של פרטים, עוד אחד שמצא עצמו מתעורר בוקר אחד לבדו במיטה, כשרק SMS פרידה מנוכר משמעון מזרחי מחכה לו בנייד; וכמובן התמהוני מכולם, גומא אגייאר, מי שנפלט לאחרונה מהחיים עצמם, אישיות גבולית עם מבט של אחד שעוד יבנה פה את פאקינג בית המקדש.

המזל של ירושלים ואוהדיה הוא שדני קליין, טיפוס יציב ושקול, עומד מאחורי שלושת אלה. אז זהו, שלא. הרי גם לקליין, למרות שלא נבעט משום מקום וטרם הצהיר שישחרר את גלעד שליט, היסטוריה של הפתעות, החלטות קיצוניות וחוסר יציבות. הרי מי בדיוק פיטר כל כך הרבה מאמנים במשך השנים? מי נתן גיבוי לכוכבים דוגמת וויל סולומון על חשבון הקבוצה? למעשה, שני הדברים הכי יציבים שקליין סיפק לירושלים בעשור וחצי האחרונים הם פעילות קדחתנית להשגת ספונסרים מדי קיץ, ופעילות מאומצת לא פחות, אם כי חשאית ומתוחכמת, שנועדה למנוע מאחרים להתקרב לקבוצה ולקחת אותה מידיו.

למזלו של קליין ולרוע מזלם של האוהדים, כל מי שהתיימר בשנים האחרונות לרכוש את הקבוצה ולהפקיע את זכות הניהול מידיו, התגלה בדיעבד כאישיות לא יציבה. הרי בכל ירושלים לא יכולתם למצוא אדם מסופק יותר מקליין, עת שהסתובב בפרצוף של "אמרתי לכם" בימים שכל המדינה חזתה באמינותו של גיידמק מתרסקת. אלא שכעת כץ הוא המתיימר התורן לרכישת הקבוצה, ומדובר ללא ספק במקרה הכי מאתגר שניצב בפני קליין עד כה.

לנדבן ממיאמי יש אולי פה גדול ואופי קונדסי, אבל לאיש אין ספק לגבי אמינותו ויציבותו. אם אכן ירכוש בהדרגה את מרבית השליטה בקבוצה, הוא עשוי בהחלט להשאיר את קליין המנוסה כיו"ר בשכר. ללא הצורך לקושש תקציב מדי קיץ, נזכה סוף סוף לעמוד על טיבו כמנהל מועדון כדורסל. ספק אם גם אז ירשה ששחקן בית יתייבש במשך חצי עונה, וינמק שמדובר ב"עניינים משפחתיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ