ליגת העל בכדורגל: לשמור את השבת ולפספס הצגה של הפועל ת"א

הפועל תל אביב לא התחשבה באוהדיה שומרי השבת ועד ששלושה כוכבים יצאו בשמים, 11 כבר נצצו במגרש של באר שבע. ברוך השם

העיר
ניר צדוק, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
העיר
ניר צדוק, "עכבר " ת"א

חבר שלי, שומר מסורת, נכנס לאיצטדיון בבאר שבע בדקה ה-28, כשכבר היה 0:2, עם מעיל, ציצית, סיגריה בפה ומין מבט כזה בעיניים ששואל "מה פיספסתי?", כשברור לו שפיספס, שמשהו גדול - כן, לא פחות - קרה בהיעדרו; הוא הרוויח את חצי השעה האחרונה של השבת אבל הפסיד את זו הראשונה של המשחק, וכעת עסק בהשלמת פערים.

במורד המדרגות עצר כל כמה שלבים כדי לשאול אוהד אחר שאלה אחרת במטרה לכסות על הפער, שני גולים אורכו, שנפער בין אמונה לאהדה; "ובונדר", שאל אחד, "טוב?", והמשיך להתקדם לעבר הגדר, מקומו הקבוע; "ואניימה? איך אניימה?", חקר אחר והתקרב עוד קצת; "בן דיין", המשיך לברר, לא נותר לו עוד זמן רב עד שיהפוך לצופה מן המניין וייפסק זמן השאלות, "באמת עבר את החצי?"; "ואיך ידין?", שאל ועצם את עיניו, כמו יודע שלתשובה חיובית יתקשה להאמין, "באמת משחק טוב ביחד עם שי?".

הנה מה שהפסדתם. שהר ותמוז חוגגים בבאר שבע (תצלום: שרון בוקוב)

לא הספיק לשמוע את התשובה (צעקה חזקה ניסתה להדביק בחסות מהירות הקול את מהירות רגליו שהתקדמו לעבר המקום שממנו אפשר, איכשהו, לראות מה קורה על הדשא) והנה כבר עבר את טבילת האש - תפס את ראשו בין ידיו וקילל לאחר החמצה נוספת, כאילו היה כאן משריקת הפתיחה. ברוך הבא, ברוך השם, והנה הוא כבר חלק מהמשחק.

התשובה לשאלה בעיניו, זו הכללית ולא הפרטנית, השואלת "מה פיספסתי?", היא גול, ועוד אחד, והחמצה, ועוד אחת, ומעל לכל התחושה הזאת, הבטוחה, שהמשחק הזה, הקשה כביכול, מתקדם בדיוק לפי התוכנית, גם אם לאיש לא היתה תוכנית כה מוצלחת - בטח לא לאבוקסיס וגוטמן, כל אחד עוזר של השני - לפני המשחק.

"מה", המשיך לתהות, "כל כך טובים?", ופחות בשביל המידע עצמו כמו בשביל ההנאה שבשמיעה חוזרת של התשבוחות, כשכל אישור מחדש נוסך בו שלווה גדולה עוד יותר מעצם הידיעה שבהיעדרו העסק דפק, ללא שום חריקות, ומההבנה שגם אם הוא לא יכול להסתדר ללא השבת, יכולה הפועל, לפחות במקרה הזה, להסתדר חצי שעה בלעדיו.

בשער השלישי קפץ כמו כולם ומחא כפיים. ניגש אליו אחד ושאל לזהות המבשל. "טוטו, טוטו", אמר לו והדליק סיגריה נוספת, "מה, לא ראית?". "לא, הלכתי לקנות קולה", ענה ההוא. סיבות שיש לאנשים...

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ