ליגת העל בכדורגל: המציאות הוירטואלית של בית"ר ירושלים

תיכף יבוא האביר התורן, רכוב על יגואר שחורה וישלוף פנקס צ'קים. מה עושים בינתיים? מעבירים את הזמן ליד דגל הקרן

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי מאירסון

הדימוי הציבורי של אוהדי בית"ר ירושלים מקושר בדרך כלל לכוחניות: הם אלה שממליכים את מלכיהם, הם אלה שמושכים מהם את הכתר ברגע הנכון, הם אלה שקובעים את סדר היום של בית"ר. אלא שהפרקטיקה לא משתפת פעולה עם הדימוי הזה.

בפועל, המציאות היא ששולטת באוהדי בית"ר ולא להפך: הם לא יוצרים שינויים - הם רק מגיבים להם, כמו עלים נידפים ברוח. אוליגרך רוסי קנה את המועדון? אנחנו קבוצה גדולה. האוליגרך נפל? נפלנו אתו. גם בואו ולכתו של התמהוני השני, זה שהלך לעזה כדי לדבר עם גלעד שליט, השאירו את האוהדים בעמדת סביל. בית"ר נישאת על גבי מטוטלת אכזרית. מצב רוחה, הנע בין מאניה לדיפרסיה, תלוי בצ'ק חתום על ידי אלמוני תורן. נו, עלים נידפים רוח.

חייב לבית"ר פעולה חיובית אחת במשחק. עידן טל, אתמול (תצלום: ניר קידר)

בית"ר עוד תראה ימים גדולים. ייתכן שברגע זה ממש, כאשר אבי ריקן יוזם עוד דאבל פס כושל עם סטיבן כהן, עתידה של בית"ר נחרץ על לחיצת יד באיזו מסעדת יוקרה בטורונטו, במושב האחורי של לימוזינה מוסקוואית, או בתוככי תא שמור ביותר בכלא בקייב. ייתכן. אבל עד שזה יקרה, אבירם ברוכיאן יהיה חייב לבעוט לשער לפחות פעם במשחק. ועידן טל יהיה מוכרח לתעל את וריד העצבים המשוכלל שלו לטובת פעולה אחת חיובית במשחק. לא שלוש, לא ארבע - תספיק אחת.

בחודשים האחרונים הרשתה לעצמה בית"ר להיאחז בשאננות: תיכף יבוא המשיח התורן, רכוב על יגואר שחורה, וישלוף פנקס צ'קים. מה עושים בינתיים? מעבירים את הזמן ליד דגל הקרן - שלוש דקות, ארבעה מחזורים, חמישה חודשים - כמה שצריך, עד שיקום אותו צדיק בסדום, או בטורונטו, או בקייב, או בסנט פטרסבורג, ויגאל אותנו מעצמנו. הוא בטח יהיה יהודי חם, ואם לא יהודי חם אז בטח ידיד ישראל. והעסקים שלו בעולם יהיו לגיטימיים, כי ככה זה אצל יהודים חמים ו/או ידידי ישראל.

אי של יציבות. לוי, אתמול (תצלום: ניר קידר)

המטוטלת שמשחקת בבית"ר הגיעה אתמול לקצה המסוכן. עוד משיכה קטנה לכיוון הלא נכון, וכל המערכת קורסת תחת ברגיה. האיש היחיד שיכול להחזיר את היציבות למכונה הגרועה הזאת הוא רוני לוי. לא משיח. רק מאמן.

רוני לוי: "אנחנו במאמבי תחתית קשים"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ