אפי בירנבוים, קמע

על פני השטח מורים כל הסימנים כי מכבי ראשון לציון היא אכן קבוצתו של בירנבוים, אך הם מטעים

אייל גיל, עם הבאזר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל, עם הבאזר

איש לא יתמרמר או יתנגד למשמע האמרה "מכבי ראשון לציון היא הקבוצה של אפי בירנבוים". לראייה, בירנבוים מוגדר בכל מקום כמאמן הקבוצה, מחליק ידיים בטקס הצגת השחקנים ומתראיין לטלוויזיה כנציג המועדון בסיום משחק הניצחון על מכבי אשדוד.

ולא זאת בלבד. גם אשתו, הלא היא דבורה בירנבוים, מקבלת מקום של כבוד - קיובקל מוגן זכוכית ממש על הפארקט, כאילו היא מלכת אנגליה או משהו שווה ערך בדרגה. האם אין זה כבוד השמור רק למי שאמורה להיות הגברת הראשונה של ראשון לציון?

על פני השטח מורים כל הסימנים כי מכבי ראשון לציון היא אכן קבוצתו של בירנבוים, אך הם מטעים. נראה שעם הזמן הוא פשוט הופך יותר ויותר לקמע. למכבי תל אביב יש את דוני הכלב, למכבי חיפה יש קוף ירוק, אליצור רמלה נשים מתהדרת בנמר עם חולצה של אינה גורביץ' (?!), ולמכבי ראשון לציון יש את אפי בירנבוים. או, אם תרצו, אפי הנמר.

נראה שהשנים נתנו בו את אותותיהן, ומבירנבוים הנמרץ והדווקאי נותר רק סמל. אות לאחד המאמנים הגדולים והמוערכים שהיו לכדורסל הישראלי. סימן ללוחם גדול על שוויוניות ותחרותיות. אך כמו כל המרדנים, שפעם חגגו באוסישקין את אליפות המקום השני וספרו כבשים בירושלים, גם בירנבוים התעייף, התבגר והלך להתברגן בבית מכבי, שנמצא בליבת בירת הקניות הישראלית, אי שם בין קניון הזהב לאיקאה.

בירנבוים, שפעם היה מתזז ומשתולל על הקווים, נצפה יושב נינוח על הספסל. אפי, שבעבר חי את המשחק בכל איבר בגופו, נתן אתמול לעוזרו רועי חגאי להעביר את פסקי הזמן האחרונים. בירנבוים, שפעם השתדל לא להסיט את עיניו מהמתרחש על הפארקט, היה עסוק בהחלפת איתותים עם דבורה. האם שידרה לו תרגיל? האם סימנה לו את סוג ההגנה של אשדוד? סביר יותר שהשניים התווכחו על כמות קרטוני החלב שצריך לאסוף בדרך הביתה.

בירנבוים איבד את הלהט, ועסוק ברגעים אלה ממש בחפיפה מקיפה ואיכותית לזה שיבוא אחריו. נתגעגע אליך אפי, אבל כולנו רואים שבאמת הגיע הזמן לשים לזה סוף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ