הבלט האווירי של דניאל פרנקל

גמר אירופי שני ברציפות, זה נתון מרשים. אבל הקלאסה והדרך - זה כבר תענוג. כעת חשובה היציבות לפני שמדברים על קפיצה לפודיום

מולי אפשטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מולי אפשטיין

גמר אירופי שני ברציפות, זה נתון מרשים. אבל הקלאסה והדרך - זה כבר תענוג. ההופעה של דניאל פרנקל אתמול מעוררת התפעלות: לוח נקי עד לגובה 1.92 מטר, שיא ישראלי (1.94 מטר), הבטחת מקום בגמר וקביעת הקריטריון לאליפות העולם בקיץ. היכולת לכוון ולפגוע בדיוק ברגעים הקריטיים היא נדירה, במיוחד כשלפניך מחסום לא פחות מנטלי מאשר פיסי. אבל כשיש את זה - יש את זה. ולפרנקל יש את זה, ובענק.

עד לפני שנתיים עמד שיאה האישי על 1.81 מטר. אשתקד היא הוסיפה 11 ס"מ, והשנה שניים נוספים. למרות הנסיקה הדרמטית הזו, אין לצפות לה מדי שנה. מעתה, כל ס"מ נוסף יהיה כרוך יותר בשיפור היכולות הטכניות ובשכלול היציבות המנטלית, ופחות בשדרוג מרכיבי הכוח והמהירות. זה תחום מומחיותו של המאמן אנטולי שפרן.

ה"התפוצצות" של פרנקל החלה באליפות ישראל 2010 ונמשכה באליפות אירופה בברצלונה. הופעה מושלמת ומעבר חלק של כל הגבהים הקנו לה מקום בגמר, ושיא ישראלי. ההופעה בגמר היתה פחות מוצלחת, אבל זה חלק משכר הלימוד שעל כל ספורטאי לשלם. הגמר היום הוא כבר סיפור אחר. מה שהיה אתמול נשכח. היכולת להתחרות יום אחרי יום, במיוחד לאחר ריגוש כה גדול, אינה פשוטה ומובנת מאליה. אך זאת ההתעלות האמיתית, זה החלק בפאזל שאותו זוכים להרכיב רק מתי מעט.

לאחר שבשנה שעברה פרצה לראשונה את מחסום ה-1.90 מטר, אך טבעי לפנטז על הגבול החלומי של שני מטר. לשם כך, תצטרך פרנקל לקפוץ 27 ס"מ מעל לגובהה. עבור נשים מדובר באירוע נדיר למדי. פרנקל ניחנה בניתור מעולה, כזה שיכול להטיס אותה מרחק נגיעה מהטופ העולמי. בטווח הקרוב, מטרתה להעפיל לגמר בכל תחרות בינלאומית. ברגע שתשהה בקביעות באוויר הפסגות של הגמרים הגדולים, היא גם תוכל לבצע קפיצת מדרגה נוספת - אל עבר הפודיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ