יובל נעימי: הכוכב שבחצר של הפועל ירושלים

כל מה שיובל נעימי צריך זה שיתייחסו אליו כמו הכוכב שהוא. גם עודד קטש יודע עם מי הוא יכול לצאת למלחמה מול מכבי תל אביב

עופר מתן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר מתן

מה צריך לקרות כדי שמכבי ת"א תנצח את ירושלים הערב? שהשיטה תתקתק, שהכדורים יגיעו לאנשים הנכונים ושהמכונה תחרוק באופן נסבל. וכדי שירושלים תפתיע? שמזרחי ודאוול יקלעו 5-6 שלשות, שיוגב אוחיון ילהטט בריכוז שיא בין הידיים המאיימות של פארגו ופרקינס, ושלפחות שלושה שחקנים יתפסו יום קליעה משוגע. כי ככה זה כבר 15 שנה. למכבי מספיק לדפוק כרטיס כדי לצלוח את משחק העונה, ואילו ירושלים מייחלת למפגן קליעה נדיר.

לכאורה מתבקש לרחם על ירושלים, אלא שהיא מביאה את זה על עצמה. כבר שנים, בלי קשר לזהות המאמן, שיטת המשחק של הקבוצה היא תפילה לאחוזי קליעה גבוהים. אם לא די בכך, מקפידים בירושלים באופן מסורתי לבסס את הסגל על גארדים שמרבים לזרוק מבחוץ, כך ששאלת ה"ניצחון או הפסד" הופכת אכזרית אפילו יותר. היא מתמצה, למעשה, בהמתנה שאורכה שנייה וחצי למן הרגע שבו נזרקה שלשה ועד לרגע בו הכדור צולל פנימה או מחטיא את הטבעת.

חוץ מהקבוצה המופלאה של דן שמיר ב-2007, מתעקשת ירושלים כבר עשור וחצי לנסות להכניע את מכבי באופן כאוטי. יש מי שרואה בכך רומנטיקה יצרית, אחרים יעדיפו לקרוא לזה הרס עצמי. שיטת משחק כזו בנויה על מוטיבציה של גארדים אמריקאים קפריזיים לדפוק את משחק חייהם בדיוק ביום הנכון, ולא בכדי מקפיד היו"ר דני קליין לשמור איתם על יחסים אבהיים. הוא מאמין שסולומון שלוטף בשבת יתאבד בשבילו במוצאי שבת, אבל מה לעשות שלפעמים מדובר בטיפוסים שבירים (באוארס), כפויי טובה (ג'נקינס) או כאלה שנחנקים שיטתית נגד מכבי (אותו הסולומון).

אלא שלפני כמה שנים זכתה ירושלים בפרס. נולד לה בחצר גארד קפריזי ומוכשר, אחד שיום משוגע שלו יכול להכניע גם את מכבי. לא צריך לתת לו הרגשה של בית, כי הוא גר פה ממילא, ואין צורך ביחסים אבהיים עם היו"ר. כל מה שיובל נעימי צריך זה שיתייחסו אליו כמו הכוכב שהוא, ושקליין לא יתאכזר אליו. הרי במאני-טיים מול מכבי, נעימי הוא היחיד שקטש יכול ללחוש לו באוזן: "לך דפוק הופעה, ומלה שלי אתה מקבל מחר אייטם ב'יציע העיתונות'".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ