האופי של ניר קלינגר, המחשבות על מאור מליקסון

מה קורה כשלאופי הלא קלינגרי של השחקנים אין מאמן לא קלינגרי, ומדוע מתעקשים בב"ש להמשיך לדבר על מאור מליקסון?

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

1. קלינגריזציה - מה שחסר לבאר שבע, לפי השבועות האחרונים, זה אופי קלינגרי. כלומר, לקלינגר עדיין אותו אופי כי הוא קלינגר, אבל לשחקניו אין "אופי קלינגרי". וזה מזמין שאלות: למה אנחנו חושבים ששחקנים יכולים לרכוש את סממני האופי של מאמנם? למה אנחנו חושבים ששחקנים הם לטאות שמתמזגות עם צבע הטבע? פשוט מאוד: כי זה מה שחסר לבאר שבע. אבל מה קורה אם המאמן הקלינגרי, עם האופי הקלינגרי, הוא שבנה את הקבוצה? ובכן, עכשיו זה כבר הפוך: לאופי הלא קלינגרי של השחקנים אין מאמן לא קלינגרי. הדברים, אפוא, אינם בידי השחקנים. לפחות בעניין האופי.

2. מליקסון - ועל כל זאת, ריחף השבוע שמו של מאור מליקסון אצל פוליטיקאי באר שבע. עזיבתו השפיעה בצורה קשה על הקבוצה, הם טענו. מליקסון שחקן טוב וכישרוני, אבל טענתם היא בסך הכל כלי קולי שמטרתו למלא את השבוע. לשלוף את האפשרות הזאת בזמן שיחות קוקטייל, אלה המניעות שפתי אנשים בימים אפורים שבין השבתות. ובכן, ספין זה משהו אחד, אבל כאן אפילו לא מדובר בספין - זה מס שפתיים. למה? סתם, כדי להניע את השפתיים, כי אפשר להניע אותן. באר שבע לא קמה ולא תיפול על מליקסון. הלאה.

3. חיפה - ניצן שירזי הוא חתול רחוב. חתולי רחוב יודעים להתבטא. חתול רחוב יודע גם איך להתמודד עם הבעלים שלו, או יותר נכון - איך לנפות את מה שצריך מדברי הבעלים שלו, ממה שהוא משרה על הקבוצה. לא פעם נראה שבחדרי חדרים דווקא שירזי הוא שמוריד את הבעלים שלו, יואב כץ, אל הקרקע, מעמיד אותו במקום. כי חתול רחוב יודע איך לגשת לבנאדם, בשפתו שלו. לכל בנאדם, בשפתו שלו. וכך גם אל שחקניו: בן בסט צריך גישה כזו? יקבל אותה. חנן ממן צריך אחרת? יקבל אותה. ומעל לכל, שירזי יודע מה הקבוצה שלו צריכה - שכולם ידברו באותה שפה.

פסקול המשחק: Sloe Gin", Tim Curry"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ