משפט שדה | האמונות הטפלות חיסלו את הפועל תל אביב

האדומים ניסו לשחזר באופן מאגי כמעט את משחק האליפות מהשנה שעברה; בית"ר ירושלים קטפה את פירות המהלכים המוזרים

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

1 הפועל

טבעי היה שמשחק האליפות של הפועל תל אביב בשנה שעברה ירחף מעל המשחק הזה, אלא שהאדומים לא השתחררו ממנו גם על כר הדשא. באדיר זכה בהטלת המטבע וסימן לחבריו לעבור מהצד בו התחממו אל הצד השני, כדי "שיהיה כמו במשחק האליפות". זה לא היה בגלל הרוח (הסיבה העיקרית לבחירת צד), ובטח לא בגלל שמש מסנוורת. זה היה ניסיון שעתוק. וכשקבוצה רוצה לשחזר משחק מהשנה שעברה באופן כמעט מאגי (האדומים סרבו בנוסף להחליף את גרביהם הלבנים לאדומים, עד שאוימו בקנס), היא לא תשחק טוב. באדיר והפועל לא בחרו אתמול לאיזה צד לתקוף, אלא איך יתגוננו. מפני עצמם.

2 בית"ר

שחקני בית"ר סחבו את הפועל למשחק צפוף. כן - הם צופפו את אמצע המגרש עם קישור מעובה - אבל הכוונה היא שהם גרמו לשחקני הפועל לשחק צפוף. האדומים התקבצו זה סביב זה כדי לעזור אחד לשני, אבל בכך עשו פעולה הפוכה: הפועל ת"א טובה היא הפועל ת"א עם רווחים למחייה בין שחקניה, כשכל אחד יודע מה לעשות בשטח שלו. רק אז - אם צריך - הם מבצעים חילופי מקומות. אתמול הפועל נגררו לצפיפות בגלל בית"ר. וברוכיאן.

פסקול המשחק: "gimme some truth" - john lennon

3 הרווה קאג'ה

הדברים, אם כן, נמצאים בפרטים הקטנים. בית"ר ניצחה ולמרות האווירה ששררה, היא לא גמרה את הכוח לפני הסיום. שי חדד הוא שחקן עם טיפול נהדר בכדור, והוא החליף את מי שיכול היה לנצח לבית"ר את המשחק עוד לפני הגול של יבואה - הרווה קאג'ה. אלה לא היו הזדמנויות, המצבים אליהם הגיע קאג'ה, רק פוטנציאל להזדמנויות. אלא שקאג'ה לא קורא מהלכים ואין לו תנועת עומק חכמה. פעמיים הוא יכול היה להבקיע אם היה מחשב נכון את רוח הדברים. אבל כאמור, חצאי הזדמנויות מסוג זה נעלמים מהעין, שכן בז'רגון הכדורגלני אלה לא היו החמצות. כך שקאג'ה "לא יכול היה להיות אשם". זה כבר עניין לטיפולו של רוני לוי, או של שי חדד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ