ליגת העל בכדורגל: לקלל את מוטי איוניר

אחרי הפיאסקו מול עכו גילה מוטי איוניר כי הוא "יודע מי הם המקללים". אם כך, נעים מאוד, גם אני קיללתי וכך גם כל מי שעמד מאחורי ומצדדי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יד עם השריקה לסיום המשחק יצאתי במהירות מהאיצטדיון לכיוון הקטנוע, חבשתי קסדה, התנעתי ומיהרתי הביתה. כשהגעתי עליתי במעלית, נכנסתי לחדר, הדלקתי את המחשב, פתחתי קובץ וורד חדש, ומבלי להדליק טלוויזיה או להיכנס לאינטרנט כדי להתעדכן בתגובות שלאחר המשחק, התחלתי לכתוב.

כתבתי על כך שאיכשהו הצליח איוניר להאיץ - כמו בחר בחוט הלא נכון, האדום, בניסיונו לנטרל פצצה - את התהליך האיטי שבו החל נמני, ולהחריב בתוך חודשיים את העונה של מכבי באופן סופי. תיארתי בכעס כיצד בחילופיו התמוהים הוא הצליח להפסיד עוד משחק שאמור היה להיות טיול בפארק. על איך שהפסיד למכבי את הגביע - התואר היחיד שבו היה לנו סיכוי אמיתי - בשל החלטה רשלנית לעלות נגד הפועל פתח תקוה עם ההרכב השני.

מבזה הרבה יותר מהקללות. איוניר (תצלום: ניר קידר)

תמהתי איך לקח שחקן כשרוני ומבטיח כמו דור מלול, שרק מתחנן לדמות מאמן שתכניס בו קצת משמעת - טקטית והתנהגותית - כדי להפוך לכוכב של הליגה, ושרף לו את העונה כולה. וכיצד הרס את הנתון הסטטיסטי החיובי הבודד שמכבי יכולה היתה להתגאות בו העונה - העובדה שכשהיא הובילה היא גם ניצחה - עם התפרקויות מבישות נגד אשקלון (שממנה מכבי עוד נחלצה) ונגד עכו.

כשסיימתי לפרוק עצבים, חיפשתי באינטרנט את תגובתו של איוניר בסיום המשחק. לא האמנתי לציטוט. עברתי לאתר אחר, אך המילים היו זהות. גם באתר השלישי, והרביעי. הדברים אפילו לא הוצאו מהקשרם, הם נאמרו במפורש: "אני יודע מי האנשים שמקללים ומי עומד מאחורי זה".

אם כך, מוטי, הרשה לי להתוודות. בשבת, עם השריקה לסיום, קיללתי בקול גדול, שרקתי בוז וצעקתי "ביזיון". בקול מעט חלש יותר, קיללתי גם אותך. איתי עוד אלפים. אם היו שומעים את תגובתך כבר במגרש, כנראה היו מקללים עוד יותר. כי אמירתך היא מבזה, הרבה יותר מהקללות. מבזה את הקבוצה והשחקנים, האחראים איתך לקללות, מבזה את מי שלדעתך עומד מאחורי הקללות, ובעיקר מבזה את המקללים. כי מי שעומד מאחורי האנשים המקללים הם רק עוד אנשים מקללים, ומאחוריהם, עוד מקללים. הם כאלה שיושבים ביציעי בלומפילד עוד לפני ששיחקת בבוגרים, והם גם ילדים בני 15 שיגיעו בשבת לקרית שמונה. הם כולם. ומכבי היא מה שהם אוהבים. לקלל הם דווקא אוהבים פחות. אז מזל שהוחתמת רק לארבעה חודשים.

"החשיבה שלי היא חשיבה אירופית, לא ישראלית" | עירד צפריר, "עכבר העיר" ת"א

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ