מכבי ת"א: כשאין כבר את מי להאשים

לירן שטראובר הפתיע ולא חיפש אשמים, מוטי איוניר חושב על השנה הבאה ורן בן שמעון חשף את משולש ברמודה של בלמי מכבי ת"א

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1 מסמרים ונוצות - איוניר הושיב את הוותיקים (יש שיאמרו "הכוכבים") על הספסל, והיה זה מהלך טקטי. כזה של תת-מודע: להצהיר על רישיונו להישארות בשנה הבאה. וזה דבר טוב משתי סיבות: האחת, כי באמת לא היתה נשמה סביב המועדון; האחרת, כי אם היה מוריד ראש וממשיך לשתף את אותם שחקנים, היה הופך למאמן "רק של השנה", ואז המטרה שלו (כמו כל מאמן מכבי בשנים האחרונות) היתה רק ביחס לכאן ועכשיו.

נכון, הוא היה שמח לצ'ופר כמו אליפות, אבל אותה התמודדות איונירית עם הוותיקים היתה דיבור, כמעט תת-הכרתי, שכולו אומר לעולם: שנה הבאה + אני. ועכשיו, אחרי אתמול? לאיוניר אין ותיקים, אין צעירים עם נשמה, אין הצהרת רישיון.

2 סגר מעגל - מחאתם של אוהדי מכבי השנה נגד שטראובר החלה במשחק הקודם נגד קרית שמונה. הוא עשה אז טעות, אבל הביא להם כבר מספיק נקודות בשנים האחרונות. ואתמול? הוא היה גרוע מאוד, בעיקר לא מרוכז.

הפעם הוא לא חיפש אשמים. שטראובר (תצלום: ספי מגריזו)

שטראובר, וזה לא חדש, ממאיס עצמו בגלל הפעולות שמסביב לכפפות: השהיה מכוונת של תגובה כדי לזנק, חיפוש אשמים אינסטינקטיבי מהיר וכו'. אולם אתמול - אולי בפעם הראשונה בחייו - הוא לא האשים את חבריו אחרי השער של רוצ'ט, אלא התמודד עם עצמו. ואיך זה נראה? בדיוק כמו התמודדות עצמית שאין לה תנועות גוף באכסניה: נפילה על הדשא, הראש לשמים. מכבי תל אביב.

3 לשחק נכון - קרית שמונה שיחקה נכון. לעזאזל, כמה שאפשר לשחק נכון. שילוב של כמה דברים: קריאת מפה לטווח הקצר (משחק ספציפי), קריאת מפה לטווח הרחב (מצבו הנפשי של המועדון שממול), עמידה במגרש, ניצול אלת המזל ("החיים הם מה שקורה לך בזמן שאתה מתכנן תכניות אחרות", וכו'), ומוזה.

הנה דוגמה לצורה בה זה התבטא במגרש: מכבי החליפה מגנים? רן בן שמעון וקרית שמונה באו לזה בהפוכה, דרך האמצע, דרך צמד בלמי מכבי ת"א. כדורים חותכים והסתננויות חכמות אל שטח ריק, משולש ברמודה של בלמי מכבי ת"א. אל תוך הוויכוח הנצחי של הכדורגל הישראלי - המשחק בנבדל. שמתחיל עם יציאת המגנים. החדשים.

פסקול המשחק: "מסמרים ונוצות", מיכה שטרית

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ