משה בוקר

הטלנובלה בהפועל אשקלון נמשכה גם אתמול, כשהבעלים פרוספר אזגי החליט לבטל ברגע האחרון את אימון הצהריים של הקבוצה. אזגי הבין שבכוונתו של המאמן המודח גיא עזורי להגיע כרגיל לאימון, וכפי שעשה שלשום, לצפות בו מהצד. כדי לא להפוך את הפארסה למנהג, העדיף אזגי לשחרר את השחקנים ולשבת לפגישה ארוכה עם המאמן.

כאן הסתיימו המחוות. הפגישה כללה חילופי דברים קשים בין השניים, כאשר כל צד מאשים את האחר בהדלפה בנוגע לכוונתו של אזגי למנוע מעזורי להעביר את האימונים. אזגי הבהיר לעזורי כי אם לא יקבל את הסכם הפיצויים שהציע לו, אין לו כל כוונה לפטרו. עזורי סרב פעם נוספת, ואז שמע מהבעלים אופציה חדשה - הוא יישאר במועדון, אך יהיה כפוף לסמכות מקצועית חדשה.

ואכן, אתמול בשעות הערב הגיע אזגי לסיכום עם אלי מחפוד, שיצטרף לצוות המקצועי של הקבוצה. לאחר פגישה נוספת עם עזורי בה לא הצליחו הצדדים להגיע להבנות, מסתמן כי עזורי יישאר במועדון אחרי הכל. עזורי דרש לכל הפחות ליהנות ממעמד שווה לזה של מחפוד, אך גורם באשקלון הבהיר: "מחפוד יהיה המאמן של הפועל אשקלון. אין לגיא בחוזה סעיף שמבטיח לו סמכות מקצועית עליונה".

עזורי, שמרגיש פגוע מאוד מההתפתחויות האחרונות, התלונן בפני אזגי כי כבודו נרמס, ושניתן היה להימנע מהצעדים שננקטו. במקביל, העביר ארגון המאמנים מכתב חריף לאזגי, בו צוין, בין היתר, כי "המאמן הישראלי אינו סמרטוט ואינו שק חבטות. זו התנהלות מבזה ומבישה". עוד צוין במכתב כי ארגון המאמנים אוסר על אשקלון להחתים מאמן עד להסדרתו החוקית של הענין מול עזורי, וכי הוא אוסר על כל מאמן החבר בארגון לחתום בקבוצה.

"ארגון המאמנים הוא חארטה"

נראה שגם אזגי מבין שהעניינים באשקלון יצאו מכלל שליטה, והצעדים האחרונים בהם נקט - ביטול האימון וניסיון נוסף לשים סוף לסאגת המאמן - הם בגדר ניסיון למזעור נזקים. עם זאת, ולמרות המתקפה התקשורתית עליו, בשיחה עם "ספורט הארץ" אזגי לא מצא סיבה להתנצל: "לא היתה לי שום כוונה לפגוע בעזורי, אבל עשיתי הכל כדי לגמור את זה יפה. אני חושב שנתתי לו הצעה הוגנת. אין כמעט מועדונים בארץ שמשלמים 12 משכורות בעונה. גיא היה צריך לקבל את ההצעה שלי ולהימנע מהמצב הלא נעים הזה. אני חושב שהוא קיבל ויקבל מספיק כסף. 200 אלף שקל זה סכום גדול שאני עובד קשה עבורו".

אמנון רז, יו"ר ארגון המאמנים, תקף אותך בחריפות על התנהגותך, שפוגעת במעמד המאמן.

"רז מצייר אותי כבריון. הוא חושב שהוא מעל לחוק ולמעשה הוא הבריון האמיתי, בריון עם עניבה. איפה הוא היה כאשר פגעו ורמסו מאמנים אחרים? בינתיים אני מפעיל את הפועל אשקלון מכיסי הפרטי. הוא מקבל כסף מהקופה הציבורית. במקום לצאת נגדי, הוא היה צריך לשמוע את הצד שלי ולא רק את הצד של גיא. האינטרס שלו הוא לשמור על המאמנים. כשאוחנה עזב את בית"ר ירושלים הוא נתן יד לכך, שניסים בכר מארגון המאמנים יחליף אותו, וגיא עזורי יהיה על הקווים. ניר לוין מארגון המאמנים ישב על הספסל במכבי תל אביב כשנמני, בלי תעודה, עמד על הקווים. איפה אז היה הכבוד של אותם מאמנים? כל מה שמעניין את רז זה האינטרסים שלו. הגיע הזמן לרענן את תפקיד יו"ר ארגון המאמנים. זה ארגון בלי שיניים. רז צריך לדעת היכן הוא חי. כבר נפגשתי ודיברתי עם כמה מועמדים לאשקלון, וכולם חברים בארגון המאמנים".

בסופו של דבר אתה גם חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, והתדמית שלך נפגעת מכל ההתנהלות הזו.

"אני חבר הנהלת התאחדות ואני גאה בזה, אבל הפועל אשקלון יקרה מאוד ללבי. אני מרגיש חובה ציבורית להשאיר אותה בליגה, וכדי להגשים את המטרה הזאת אני לא רואה אף אחד בעיניים. הביקורת עלי היא רק בגלל העובדה שבניגוד להרבה אנשים, אני אדם אמיתי. אני לא צבוע. אני אומר את האמת לכולם ואנשים לא רגילים לזה. אם כבר מעבירים עלי ביקורת, אז בלי לפגוע בגיא עזורי, מרבית המאמנים בכדורגל הישראלי מתנהגים כמו סמרטוטים".

אי אפשר היה לסיים את ההתקשרות עם עזורי בצורה יותר מכובדת?

"לפני חודש, גיא הציע למנות מאמן שיעבוד אתו כדי להציל את הקבוצה, ואפילו נתן לי שלושה שמות (אלי מחפוד, ערן קוליק ומישל דיין). הוא אמר לי, 'אין לי אגו, לא משנה לי התפקידים, העיקר שאשקלון תישאר'. אז על מה בכלל אפשר לתקוף אותי? גיא בעצמו הציע את זה וברגע שהוא לא הסכים לקבל את תנאי העזיבה, החלטתי למנות אחד מהשלושה שהיו מקובלים עליו. כל הביקורת עלי לא במקום וכל ארגון המאמנים הוא חארטה אחת גדולה".

עזורי טוען שלא צירפת את כל השחקנים שהוא ביקש בחלון ההעברות.

"הבאתי הרבה שחקנים שהוא ביקש. השקעתי הרבה כסף בחלון ההעברות ומאז חטפנו הרבה יותר שערים ממה שקיבלנו לפני החיזוק. השחקן היחידי שלא הצלחתי להביא היה ג'ונתן אסוס".

ואתמול, אחרי כל מה שקרה, נראה שהוא יישאר.

"אני אשמח אם גיא יישאר יחד עם איש מקצוע נוסף. אני חושב שהקבוצה צריכה חיזוק בצד המקצועי ואין לי בעיה להוציא כסף ולהביא מאמן נוסף ולהמשיך לשלם לגיא עד סוף העונה, כשהוא נמצא במערכת. אבל אם הוא עוזב יהיה הסדר אחר, וזה עניין מאוד עקרוני".

אמנון רז מסר בתגובה לדברים: "אין לי כלום נגד פרוספר אזגי. תפקידי לדאוג למאמנים. אין לי בעיה עם ההחלטה לפטר את גיא עזורי, יש לי בעיה עם הדרך. כל ההצגה היתה כדי שגיא יתייאש ויילך. אפשר לפטר מאמנים, אבל צריך לעשות את זה בצורה מכובדת. זה נכון שלארגון המאמנים לא היו שיניים ומאמנים צפצפו עלינו, אבל היום יש לנו מנדט לשלול את תעודת המאמן למי שיעבוד בקבוצה ללא אישור שלנו. אם אלי מחפוד או כל מאמן אחר יגיע להפועל אשקלון מבלי שענייניו של גיא עזורי הוסדרו, לא תחודש תעודת המאמן שלו בעונה הבאה. אני עומד מאחורי כל מלה שאמרתי על פרוספר אזגי. זה לא אישי, פשוט הפעילות הזו מובילה לאלימות".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ