אתמול הותר לפרסום שהיחידה המרכזית של מחוז תל אביב עצרה בשבועות האחרונים את אחד מארגוני הפשיעה האלימים באזור המרכז. בראש הארגון עמד עיזאת חאמד, תושב יפו בן 45, שעל פי החשד הפעיל את אנשיו במקומות שונים באזור המרכז על מנת לסחוט ולגבות כספים מאנשים שונים. אחד מהם היה שחקן הפועל תל אביב, עמרי קנדה.

לפני מספר חודשים, במהלך סכסוך בין עבריינים במסגרת מאבקי השליטה בשוק האפור באזור אור יהודה ויהוד, הצליח חאמד להשתלט על עסקיו של העבריין יניב בן דוד, וכפועל יוצא, על בעלי החוב שלו.

קנדה. בהפועל תל אביב מודעים כבר זמן רב לכך שהמגן עסק בהימורים ונקלע לחובות כבדים (תצלום: ניר קידר)

לאוזניו של חאמד התגלגלה שמועה על חוב מצטבר של קנדה לעבריינים המנהלים הימורים בלתי חוקיים באזור אור יהודה. לאחר שהתברר שמדובר בחוב של מאות אלפי שקלים, הוחלט לזמן את הכדורגלן לשיחה, במהלכה הובהר לקנדה על ידי אנשיו של חאמד כי ברצונם לראות את הכסף באופן מיידי.

אחרי שהשחקן התמהמה, החליטו אנשיו של חאמד לזמנו לבוררות בדירה בה נכחו אנשים המשמשים את הארגון לגביית כספים באמצעים אלימים. אלה הסבירו לקנדה את מצבו ואחד מהם אף הבהיר לו כי "אם אנחנו לא רואים את הכסף עד מחר, אתה לא תהיה שחקן כדורגל", כשבמקביל הצביע אדם אחר על רגליו.

קנדה, שנבהל מהסיטואציה, העביר כבר למחרת סכום של 67 אלף שקל, שהצליח לרצות את העבריינים. לפני מספר שבועות, לאחר מעצרם של חאמד ואנשיו, זומן קנדה למשטרה למתן עדות על ידי חוקרי הימ"ר ונחקר במשך שעות ארוכות. החוקרים ניסו להבין האם החובות והמצב הנפשי בו היה נתון קנדה כשהרגיש מאוים, הביאו את אותם אנשים לדרוש ממנו למכור משחקים. בשלב זה אין ראיות לכך, אולם הנושא עדיין בבדיקה. יש לציין כי קנדה אינו חשוד בדבר, אלא נחשב קורבן סחיטה של קבוצת עבריינים אלימה.

בהפועל תל אביב לא נפלו מהכסא לאחר פרסום הפרשה. בקבוצה יודעים כבר זמן רב כי המגן עסק בהימורים, שגרמו לו לחובות כבדים. אתמול סיפר בכיר במועדון כי לפני כשנה העניקה הקבוצה לשחקן הלוואה של עשרות אלפי שקלים לבקשתו, לאחר שהבטיח כי יפסיק לעסוק בהימורים מפוקפקים. אתמול פרסמה הפועל הודעת גיבוי לשחקן, בה נאמר כי "המועדון מאמין ביושרו הספורטיבי של עמרי קנדה. אנחנו מקווים כי הפרשה תסתיים במהרה כדי שהשחקן יוכל להתרכז רק בכדורגל".

עורך דינו של השחקן, אבי חימי, הדגיש כי קנדה הוא הקורבן בפרשה. "הוא נדרש בסך הכל לתת עדות ולא נחקר תחת אזהרה", אמר חימי, "זה נכון שעד לפני שנה וחצי הוא הימר, אבל מאז הוא לא מתעסק בדברים האלה. היה לו חוב מסוים אותו הוא שילם, ואם הוא יידרש לתת עדות בבית משפט הוא יעשה זאת. עמרי לא קשור לאנשים האלה ולכן גם לא חושש לחייו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ