מכבי ת"א: קריאה נרגשת למוטי איוניר

התבוסה בקרית שמונה עברה יחסית בשקט, אך אסור שהאשמים בה יקבלו פרס. מוטי, תחזיר את הילדים לקבוצת הנוער

העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א

1. הדבר המדהים ביותר בנוגע להפסד בקרית שמונה הוא דווקא נתון סטטיסטי שפורסם ביום ראשון באחד העיתונים, ולפיו זהו הפסד הליגה הגדול ביותר של מכבי זה לא פחות מ-17 שנים, מאז התבוסה ההיא בחיפה.

וזה מדהים, כי ההרגשה היא שזה היה סתם עוד משחק של מכבי תל אביב. לא עוד יום בהיסטוריה, כאמרתו המפורסמת של אלכס פרגוסון, כי אם רק עוד יום. בלי היסטוריה. ולכן, גם בלי היסטריה ובלי עריפת ראשים. מקסימום כותרת או שתיים - "בושה", "ביזיון" - חצי שעה של צעקות מצד האוהדים, וביום שני הכל כבר נשכח. הלוא אין ממה להתרגש. כבר שנים שמכבי מתמחה במשחקי נפל, בין אם זו רביעייה של עכו מהליגה השנייה, שמצטרפת להדחות מהגביע בידי קבוצות מהליגה השלישית, או הפסדים לכל נמושות הליגה, בפרט אלה המצויות במשבר. ועדיין, אובייקטיבית, נשבר עוד שיא. ואנחנו עדיין ממתינים לתחתית.

תן לאשמים לשחק. איוניר (תצלום: ניר קידר)

2. אך עוד לפני שנגיע לשם, זו העת לצאת בקריאה נרגשת אל מאמננו האהוד: תחזיר את הילדים לקבוצת הנוער. שלוש סיבות לכך. ראשית, כשכבר ברור עתה שהעונה נגמרה ומכאן אפשר רק להמשיך להידרדר, מי שצריך לשאת בעול הבושה והביזיון הם אותם שחקנים שהביאו אותנו למצב הזה; זיו, סבן, סטרול ופאביצביץ', בוזגלו, אבידור, רנגלוב וקולאוטי. הורדתם לספסל או שליחתם ליציע תהיה פתרון קל מבחינתם, פרס. כלפי חוץ יעשו קולות של מרמור, בלבם יישאו תפילה להצטיינות של עוד ילדון. העיקר לא להידבק בכתם. אסור לתת להם את התענוג.

שנית, כי לשחקני נוער במכבי שעולים לבוגרים יש סיכויים קלושים להצליח, ושיתופם כשהקבוצה לא מתפקדת יחסל את הסיכויים הללו לגמרי. כבר עכשיו אלירן ג'ורג' ואורי כהן צריכים לפתח חתיכת חוסן נפשי כדי להיות קצת יותר מעוד אורי שטרית ויובל שפונגין, ומיכה, קהת ופרץ כבר שוקדים על ההיסטוריה של רועי דיין. העונה כבר נגמרה, לפחות עליהם תחוס, איוניר.

שלישית וחשוב מכל, תחזיר את הילדים לנוער כדי שהם יזכו בתארים. הם צריכים את זה - הרי רובם ממילא לא יתפתחו להיות שחקנים בקבוצה הבוגרת - ובעיקר אנחנו צריכים את זה, כדי להמשיך להאמין שהנה, עוד רגע קטן, יעלה לדשא בבלומפילד החלוץ האימתני מואנס דאבור, ויתקע להפועל את השלישי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ