ערן זהבי הודח מנבחרת ישראל

הקשר יצא לאירוע משפחתי אך לא חזר לבית המלון עד חצות כפי שסוכם עמו. פרננדס: "יש לכבד את חולצת הנבחרת"

הארץ
שירות "ספורט "
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות "ספורט "

ערן זהבי, קשר הפועל תל אביב ונבחרת ישראל הודח הבוקר (שלישי) מסגל הנבחרת לקראת המשחקים נגד גיאורגיה ולטביה בשל "בעיות משמעת וחוסר כבוד לחולצת הנבחרת".

אתמול התבקש זהבי לערוך טיפול רפואי לאחר שהגיע פצוע, אך הוא עזב את הטיפול לאחר זמן קצר. מאוחר יותר ביקש קשר הפועל ת"א להשתחרר לאירוע משפחתי ונענה בהסכמה בתנאי שישוב עד חצות לבית המלון בו מתאכסנת הנבחרת.

זהבי. לא יחגוג בזמן הקרוב, לפחות לא במדי הנבחרת. תצלום: שרון בוקוב

הקשר אכן יצא לאירוע אך לא חזר למלון עד חצות, כפי שסוכם, ואף לא הגיע לארוחת הבוקר של הנבחרת בבית המלון ולכן שוחרר, לפי אתר ההתאחדות לכדורגל. מאמן הנבחרת, לואיס פרננדס, הגיב לשחרורו של זהבי כשאמר ש"יש לכבד את חולצת נבחרת ישראל. מי שמגיע לנבחרת צריך להגיע עם רצון ועם תחושת כבוד, זו נבחרת שמייצגת את כל העם ואת כל המדינה, ויש להתייחס לנבחרת בצורה כזו".

במועדון של זהבי קיבלו בפליאה את ניפויו מהנבחרת. "ערן הינו דוגמה למקצוענות ומודל לחיקוי בהתנהלותו כספורטאי", נמסר בהודעה שפורסמה באתר הרשמי של האדומים, "המועדון מביע תמיהה ופליאה על שחרורו מנבחרת ישראל והעמדתו לדין באמתלה של חוסר כבוד. ערן הקריב מבריאותו על מנת להיות כשיר לאימוני ומשחקי הנבחרת הקרובים ולא אחת התבטא בתקשורת ובפני חבריו לקבוצה על הגאווה שבייצוג המדינה במדי הנבחרת".

עוד נמסר מהפועל ת"א כי "ערן נצטווה לנוח לאחר שקיבל אמש זריקה מרופא המועדון וקיבל אישור כתוב לשלושה ימים ללא פעילות ספורטיבית שנמסר לנציגי הנבחרת, תחושתנו היא כי נעשתה טעות בשיקול הדעת באשר לשחרורו לאירוע משפחתי מדרגה ראשונה, זאת למרות סיכום שהושג בין ערן למנהלי הנבחרת לפני שלושה חודשים אשר אישרו את יציאתו לאחר שערן הבטיח שישחק במדי הנבחרת ורק לאחר מכן ייצא לשמוח בחתונת אחיו. השתלשלות האירועים יצאה מפרופורציה ואנו קוראים לראשי הנבחרת לשקול שוב את החלטתם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ