אייל גיל

1. שפנים - דייויד בלאט העלה בחמישייה את מצ'באן במקום שחורציאניטיס. ההסבר הרציונלי הוא מניעת עבירות מהירות ומטופשות מסופו (שהגיעו בכל מקרה), אך מתחת לפני השטח מסתתר הנימוק הפסיכולוגיסטי - תביטו בדושקו איוונוביץ' המיושן, הקפדן והסיסטמתי הזה, ותראו את המאמן המודרני, המתוחכם והגמיש שאני. בלאט התאהב בתדמית ובמבט הקצר; איוונוביץ', שנראה לרוב כמו סדרן עבודה מפוהק, מסתכל קדימה - לחמש דקות הבאות, לרבע הבא, למשחק ביום חמישי ולסדרה כולה. השעמום מעולם לא נראה טוב יותר.

2. אחוזונים - קבוצת השלשות הטובה ביורוליג פוגשת יריבה שמגרדת אחוזים בודדים מעבר לקשת. התחלה של בדיחה? תלוי בצד של מי אתם. מכבי ברחה העונה כמו מאש משלשות, מבניית תרגילים לזריקות מבחוץ ומטיפוח, עידוד ושיפור הקלעים שלה. במקום זאת היא העדיפה ללכת לנקודות החזקות שלה, לפיתרונות הקלים. זה עובד בלי בעיה בשלבים המוקדמים, אבל לא תופס מול קבוצות ספרדיות (ברצלונה, זוכרים?). עם 17% משלוש אי אפשר להגיע לפיינל-פור. מעוניינים לקבל לכך סימוכין בפאי או בעמודות?

משעמם עצמו כל הדרך לפיינל-פור? איוונוביץ' (תצלום: AP)

3. אידסונים - אם יש משהו שמכבי יכולה לקחת מהמשחק הראשון זה חזרתו לעניינים של צ'אק אידסון. בלאט צריך את האידסונים הקטנים האלה שכבר שכחנו שצ'אק יודע לעשות - קריאת המשחק בהגנה שמיתרגמת לחטיפות, הובלת הכדור הטובה כשהגארדים האחרים מפחדים מהכדור, הכניסה פנימה ולקיחת האחריות בדקות החשובות. בשנה שעברה, בסדרת רבע הגמר מול פרטיזן, הלחץ שיתק את אידסון, שהתאייד ונעלם. אמנם ההפסד אתמול מתסכל, אבל מכבי לפחות הרוויחה ממנו את אידסון. גם זה משהו.

4.סטודנטים - אולי בעצם מישהו כאן התבלבל וקאחה לבורל אמורה בכלל להשתתף בטורניר המכללות ולא ביורוליג. המאמן הוותיק והקשוח; השחקנים הממושמעים, הנלהבים והאנרגטים; הקהל המוטרף; ומעל הכל - תזמורת כלי הנשיפה שלרגע לא מפסיקה לחצרץ (או שמא לחצצרץ?). אתם בטוחים שלא מדובר בסרט קולג'ים?

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ