מכבי ת"א: לעולם לא תצעד לבד, מוטי איוניר

כאשר מונה מוטי איוניר לתפקידו הוא נאלץ לשאת על גבו את משקלם של גרנט, שרף, לוין, קלינגר, קאנן, אלי כהן, בן שמעון ונמני. אתמול התווסף גם מוטי איוניר של לפני שלושה חודשים

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי מאירסון

ב-15 השנים האחרונות נתנה מכבי תל אביב רק עונה טובה אחת - זו שהסתיימה באליפות ובחיבוק המאולץ והחמוץ בין ניר קלינגר לאבי נמני. כל השאר, לפניה ואחריה, נעו בין חרפה רבתי לשיממון עלוב.

במועדון נורמלי, הנסיבות האלה אמורות להוריד את הלחץ מכתפיו של כל מאמן עתידי, שהרי מאחוריו רשימה ארוכה של מאמנים כושלים, ואם ייכשל בעצמו הדבר לא ייחשב כרעידת אדמה, אלא רק כחוליה נוספת בשרשרת ארוכה של אכזבות. ככל ששרשרת הפלופים מתארכת, כך פוחתת אחריותו היחסית של המאמן הבא. עניין של מתמטיקה.

איוניר וגולדהאר. יבואו ימים טובים?

אבל מכבי היא לא מועדון נורמלי. איכשהו, כל כישלון רק מעצים את הציפייה החולנית להישגים מיידיים של הבא בתור. למעשה, בשני העשורים האחרונים שום מאמן במכבי לא זכה להתחיל את כהונתו עם דף חלק באמת. כאשר מונה מוטי איוניר לתפקידו הוא נאלץ לשאת על גבו את משקלם הכולל של גרנט, שרף, לוין, קלינגר, קאנן, אלי כהן, בן שמעון ונמני - כמו חד-גדיא, או אליעזר והגזר, או "אצא לי השוקה". תבחרו אתם. את החבורה המכובדת הנ"ל איוניר לוקח שק-קמח לכל מקום. באימונים, במשחקים, בראיונות לתקשורת, יום יום, שעה שעה, כבר שלושה חודשים.

אתמול, עם הארכת חוזהו במכבי, התווספה למטען הזה משקולת נוספת - מוטי איוניר עצמו, כלומר המוטי ההוא שמונה לפני שלושה חודשים. המוטי ההוא חייב להיות המשקולת הראשונה שאיוניר מנער מעל גבו. רק כך מכבי תוכל כבר בעונה הבאה להיפטר משרשרת הכישלונות, ואיך לא - להתחיל שרשרת חדשה כבר בעונה שתבוא אחריה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ