יורוקאפ: כך תוכל אליצור רמלה לנצח את הצרפתיות

אלי רבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי רבי

זהו זה. אין משחק נוסף, הפעם זה לא ייגמר בתיקו. אליצור רמלה ואראס יעלו הערב למשחק אחד בו הכסף, או ליתר דיוק הגביע, מונח על השולחן.

מה ניתן ללמוד כי מדובר בשתי קבוצות בעלות סגנון משחק שונה לחלוטין. אראס, המייצגת נאמנה את הכדורסל הצרפתי המאורגן והשיטתי, מציגה הגנה קשוחה ומתואמת. אליצור רמלה, הכישרונית והיצירתית, מעדיפה ליזום מהלכים בהתקפה ובעיקר בהגנה (לחץ ודאבל-אפים), כדי לבנות מומנטום, משחק מהיר ושליטה במשחק.

המפתח לניצחון שלה הערב תלוי ביכולת של רמלה לפתח את המשחק הרגיל שלה מול הקשיחות הצרפתית, וזה לחלוטין לא יהיה פשוט עבורה. עם זאת, בנות רמלה כבר הוכיחו בעבר שהן מסוגלות להתעלות ולבטל את יתרונות היריבה, כמו נגד דינמו מוסקווה בשמינית הגמר. ליכולת החדירה של שי דורון וטנישה רייט ולמשחק הפיק-אנד-רול עם לקו ווילינגהאם, יהיו משמעות מכרעת. רק כך הן יכפו על הצרפתיות לבצע עבירות ולשלוח אותן לקו.

טנישה רייט (בצהוב) מבעד להגנה הצרפתית במשחק הראשון (תצלום: ספי מגריזו)

כדי להגיע למלוא היכולת ולהצליח לפצח את ההגנה הצרפתית, מוכרחה רמלה להקפיד על ריווח מרבי בין השחקניות ועל תנועה נכונה ללא כדור. אם תצליח ללחוץ ותגיע למצבים רבים של משחק מעבר, זה יהווה יתרון גדול, אך ספק אם במשחק גמר על אדמת צרפת ניתן יהיה לבנות על כך יותר מדי.

אלמנט משמעותי נוסף במשחק יהיה ריבאונד ההגנה. חשוב לזכור שבאירופה משחקת רמלה ללא קיה ווהן, מה שמוריד משמעותית את ממוצע הגובה שלה. במשחק גמר כל ריבאונד קובע, ורמלה תזדקק לעזרה מסיבית של הגארדיות בסגירה אגרסיבית ולאחריות גדולה יותר בלקיחת הכדורים החוזרים.

אליצור רמלה הוא מועדון עם מסורת ואחד המשמעותיים בכדורסל הישראלי. עבור הקבוצה, השחקניות, המאמנים וההנהלה זהו יום חג. יום שבו אפשר לקבל דיווידנד משמעותי על שנים רבות של השקעה, שמלווה לא פעם ברגעים קשים, באכזבות ובהפסדים. ממש עוד כמה שעות יכולה רמלה - יחד עם כדורסל הנשים הישראלי כולו - להיכנס לדפי ההיסטוריה. אז האם יהיה זה חג שמח?

הכותב הוא מאמן נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות