יורוליג: החזרה ליסודות של מכבי ת"א

בלאט חזר לנוסחה המצליחה שהביאה אותו לרבע הגמר - הגנה ושחורציאניטיס - ואם מכבי ת"א תתמיד בה, אין סיבה שהסדרה תחזור לוויטוריה

אודי הירש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי הירש

בשבועות האחרונים נראה היה שדייויד בלאט הפסיק להאמין בנוסחה המצליחה של תחילת העונה. הוא הוריד את ג'רמי פארגו לספסל כדי לחזק את הרכב המחליפים, ובמשחק הראשון בוויטוריה בחר בחמישייה עם מילאן מצ'באן מאותה סיבה בדיוק. כשסופוקליס שחורציאניטיס נכנס, האיש שהיה הבסיס להתקפה של מכבי נגע בכדור רק לעתים נדירות.

אליהו ופרקינס (ברקע) חוגגים שוויון דרמטי, אתמול (תצלום: AFP)

אתמול חזר בלאט ליסודות. הוא הנחה את שחקניו למסור ליווני בכל הזדמנות, וזה גמל לו ב-22 נקודות בפחות מ-22 דקות. בהגנה הוא ניסה בפתיחה לעצור את השלשות של קאחה על ידי חילופים אוטומטיים בכל חסימה, שמנעו רוטציות הגנתיות מסובכות ולא השאירו אף שחקן חופשי. אלא שהשלשות הספרדיות נכנסו בכל זאת, לעתים עם יד על הפרצוף. כאן נכנס לתמונה האלמנט המשמעותי השני: באמצעות חילופיו, בלאט הזכיר לשחקניו שההגנה היא שהביאה אותם לרבע גמר היורוליג.

המהלכים שלו נראו לפעמים מעט היסטריים, אבל המגמה שהסתתרה מאחורי רובם היתה הענשת כל שחקן שפוגע במכבי בהגנה. אליהו חטף ברבע השני שלשה מלוגאן ולא חזר עד לדקות הסיום; הנדריקס פישל בהגנת הפיק אנד רול וקיבל רק 13 דקות; מנגד, פניני הלוחם זכה ל-22 דקות בזכות המאמץ והזיעה. במחצית השנייה המסר הופנם, ומכבי הסתערה על כל ריבאונד התקפה והיתה ראשונה לכל כדור. שוב נראו התמונות המוכרות של מתפרצות מהירות של פארגו ופרקינס, כמו מול נמושות היורוליג. זה לא הזיק, כמובן, שבלו איפס סוף סוף את הידית והשאיר את האורחת במשחק כמעט במו ידיו.

הגנה ושחורציאניטיס - זה אמור להיות פשוט (תצלום: גטי אימג'ס)

הניצחון של מכבי מרשים במיוחד כיוון שהושג למרות שיפוט עוין, ולאחר שהערב כבר נראה אבוד עם יציאתו של שחורציאניטיס בחמש עבירות, 5:26 דקות לסוף. כאן כיפר בלאט על שגיאותיו מהמשחק הראשון, הבריק כשהימר על הרכב נמוך, עם אליהו ובלי שחקן ציר, וניצח את המשחק. השאלה היא אם המסר שהעביר אתמול לשחקניו יופנם, ואם מכבי תזכור את היסודות שלה - הגנה ושחורציאניטיס - גם ביד אליהו. אם בלאט גם יחדד את הרוטציה שלו - אידסון האנמי צריך לשחק פחות ומצ'באן צריך להמתין לעונה הבאה - אין סיבה שהסדרה הזאת תחזור לוויטוריה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ