יורוקאפ: לחגוג את הזכייה עם ראובן גבריאלי ואלכוהול

עם ההתייצבות בשדה התעופה דה גול, היה הגביע הקטנטן אנדרטה יתומה לכל שהתרחש. מלבד הברכות הרגילות מתא הטייס ("מזל טוב לאליצור ת"א"), הדרך לישראל לא הסגירה את העובדה שבין הנוסעים נמצאות מחזיקות היורוקאפ הטריות

אביעד סגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביעד סגל

"'כל הכבוד, התרגשתי', אברהם גרנט", הרעים יואל לביא. החל מזכיית הקבוצה ביורוקאפ בחמישי ועד הנחיתה בישראל שלשום בצהריים, הודעות דומות מדמויות שונות עשו את דרכן אל המכשירים הסלולריים של אנשי אליצור רמלה. אבל באותו רגע, כשעה אחרי ההנפה, כל מה שחשוב היו הקבבים במסעדה הטורקית באראס והדרך שיעשו אל קיבתם של ראש עיריית רמלה ופמלייתו.

רק חצי שעה מוקדם יותר הכריזו שני הצעירים הטורקים על סגירת המסעדה, אבל הגעת המכובדים בחליפות השחורות גררה הקרבת גליל שווארמה טרי. ראובן גבריאלי, כמתחייב ממעמדו כנשיא, השתלט על קשרי החוץ כשפיו יורה מלים רלוונטיות בטורקית; בינתיים זימן לביא כל עובר אורח למנה. כשנגמרו הפיתות, עברו ללחמניות. אחר כך ודאי גם גרמו לבאגט להיכנע.

שחקניות אליצור רמלה וגביע היורוקאפ נוחתים בנתב"ג, שלשום (תצלום: שרון בוקוב)

גבריאלי, כמו אחרים הסובבים את המועדון ונושאים תארים כמו "גזבר" או "חבר הנהלה", הוא ידיד נעורים של לביא ו"מהראשונים שהסכימו להשקיע באליצור רמלה", כבר יותר מעשור. נדמה שהנדבך המרכזי בעבודתו כנשיא מתמצה ב"פינוקים" (דולר פה, קצת יותר שם) ובחגיגות. את המסיבות הרשמיות ערכה בעבר הקבוצה במועדון אריאנה ביפו, שבבעלות אחיו שוני. מאז כולם ברמלה יודעים ללכת אחרי גבריאלי בסיטואציות מסוג זה.

לא שהיתה יותר מדי ברירה. באזור חצות שבין חמישי לשישי אורות דלקו פחות או יותר רק בבר אחד. המקום זכה באופן די מקרי בקופה בגובה מחזור שנתי, ובכאב ראש בסדר גודל זהה: באראס, לא יהיה מסוכן להמר, מעולם לא ראו כל כך הרבה אנשים עומדים בבת אחת על כיסא וגם לא צפו באדם (המאמן עדן ענבר) שיוצא מחויך כל כך ממקלחת שמפניה. ואם שמעו שם בעבר את השורה "ערב טוב לך, את מושלמת", היא ודאי לא חזרה על עצמה כל כך הרבה פעמים.

אביו של עדן ענבר, איזי, הסתובב הלום גאווה בין החוגגים, הכריז כי "בנו הוא מאמן מבריק, בדיוק כמו שהוא עורך דין מבריק. הוא עשה פה דבר גדול, דבר עצום". לביא תפס פינה אסטרטגית לצד גילי מוסינזון, פרשן הערוץ הראשון, וגילה לו כיצד עלה במוחו הרעיון להמציא את אחד השירים בגנות אורנה אוסטפלד, שוודאי תשמח לשמוע כי שמה הוזכר לא מעט גם הפעם.

אחרי שורה ארוכה של כוסות שמפניה - שהביאו את אחד מאנשי הקבוצה עד הקאה ואת האוטובוס מאראס להצחין כל הדרך עד פאריס - מצא עצמו ענבר רודף אחרי אוהדת שצעדה מבוסמת אל הכיכר המרכזית, בדרכה לקיום ההבטחה לטבול במזרקה במקרה של זכייה. "מה אני עושה פה בעצם?", שאל, נעצר ומיד המשיך מתנשף אל יעדו המקורי. בתוך כך, גילגל במוחו את הרעיון להצטרף אל הנערה, לחלות ולהשיג אישור היעדרות ממפגש מספר 2 מול מכבי רמת חן, מחר בחצי גמר הפלייאוף.

עם ההגעה לשדה התעופה דה גול בבוקר שישי, היה הגביע המצ'וקמק אנדרטה יתומה לכל שהתרחש בערב הקודם. מלבד הברכות הרגילות מתא הטייס ("מזל טוב לאליצור תל אביב") וסבלנותם של הנוסעים לגבי האיחור המשמעותי בעלייה למטוס, הדרך לישראל לא הסגירה את העובדה ששי דורון "בהיי" או שאורנית שוורץ חוגגת את "החוויה הכי גדולה בחיים".

מהר מאוד עלה הרחש: "אלפים מחכים בישראל". האלפים מתגלים בתוך דקות ככמה עשרות, לא כולל עיתונאים, שהתקבצו בנתיב יציאה אחד. כל השאר יכולים היו לסטות שמאלה, להימנע מהצעקות והתצלומים ולהמשיך בחייהם מבלי שיופרעו על ידי אליצור רמלה, מחזיקת היורוקאפ 2011, או מכדורסל הנשים בכלל. אחרי הרעש והחגיגות, ועם כל הצער שבדבר, סביר שגם אתם תשכחו מכל זה בעוד יום או יומיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ