אושרה הקמת פארק מוטורי ראשון מסוגו בחצרים

עלות הפארק המוטורי היא 100 מיליון שקל ועל פי הערכות של משרדי הממשלה הוא יחל לפעול כבר בדצמבר 2012

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה
כך ייראה פארק מרוצי המכוניות

לאחר שנים של סחבת ביורוקרטית, החליטה אתמול ועדת השרים לענייני הנגב והגליל לאשר את הקמתו של פארק מוטורי ראשון בארץ בחצרים שבמועצה האזורית בני שמעון, בשיתוף עם עיריית באר שבע. הפארק התיירותי יוקם בשטח של 320 דונם ויהיו בו על פי התוכנית חנויות, אזורי מלונאות ונופש, אזור למגרשי הדרכה ואימון נהגים, ו-220 דונם למסלולי מרוצים ויציעים בהתאם לתקנים.

עלות הפארק המוטורי היא 100 מיליון שקל ועל פי הערכות של משרדי הממשלה הוא יחל לפעול כבר בדצמבר 2012. מתוכם ישקיעו משרדי הממשלה 8 מיליוני שקלים לתשתיות השטח.

מדובר בפרויקט משותף של משרד התרבות והספורט, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד התיירות ומינהל מקרקעי ישראל.

"ההחלטה להקים את הפארק בחצרים מבוססת על זמינות השטחים הקיימת במקום ומיעוט הגשמים, דבר המאפשר תנאי מרוץ טובים לאורך כל השנה", אומרים גורמים במשרד התרבות והספורט.

ציון עופרי, הבעלים של חברת "פארק מוטורי והדרכה בע"מ", חברת הניהול והבעלים של הפארק, אמר: "הפארק ייתן מענה תעסוקתי למאות עובדים בנגב, בדגש על צעירים, ויפתח את התיירות באזור. ניכלל בסבב העולמי של הליגות בתחום הספורט המוטורי. אנחנו מתכוונים גם לשתף פעולה עם משרד החינוך בתחום של לימוד נהיגה זהירה לתלמידי בתי הספר שיגיעו לפארק".

"כבר למעלה משש שנים שמוצגות תוכניות לפארק. אנו שמחים על הרגע הזה ובטוחים שיביא לצמיחה ופיתוח של האזור", אומרת סיגל מורן, ראש המועצה האזורית בני שמעון.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת אמרה כי "לאחר שנים ארוכות של עיכובים הצלחנו להסיר את החסמים ולהביא לאישור הפארק המוטורי שהוא חלק ממיסודו ופיתוחו של הספורט המוטורי בישראל. בימים אלו מושלמת במשרד הספורט ההיערכות לתחילת המרוצים בעוד חודשים ספורים".

"הפארק הוא דוגמה נוספת לפרויקט מחולל שינוי שהיה פיל לבן שנים רבות. הוא יסייע במיצוב מעמד ישראל בענף הספורט המוטורי ויספק כ-450 מקומות עבודה קבועים לתושבי הנגב", אמר השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ