מעין אפרת

לפעמים אומרים שפחות זה דווקא יותר. במשחק אמש זה היה נכון רק לגבי אחת הקבוצות. לקאחה לבורל היו פחות שחקנים ופחות אוויר, והמשחק שלה נראה בהתאם. מכבי תל אביב איבדה את אחד השחקנים הכי חשובים שלה העונה, ודווקא אז החלה לברוח.

הרבע הראשון עוד היה צמוד, כאשר מירזה טלטוביץ' וג'רמי פארגו שומרים על מאזן אימה של 9 נקודות כל אחד. אבל למרות התוצאה, כבר בעשר הדקות הראשונות היו סנוניות שבישרו על בוא האביב. הסגל הקצר של קאחה לבורל התקצר עוד יותר כשבאראץ' ספג שלוש עבירות בחמש דקות; נתון בולט אחר היה שמכבי קלעה שלשה אחת יותר מהספרדים, ועוד באחוזים טובים יותר.

מיד עם פתיחת הרבע השני הגיע הרגע הדרמטי של המשחק, כשדורון פרקינס נפל רע על הברך, ואחרי שהתברר כי הוא לא מצליח לקום בכוחות עצמו, השתררה דממה בהיכל. פרקינס ירד מהפארקט לחדר ההלבשה עם דמעות בעיניו כשהוא נתמך על ידי חבריו מהספסל, ונשלח לצילום עם חשש לקרע ברצועות.

למרות הדרמה, שחקני מכבי לא נכנסו להלם, ודווקא אז החלו לרוץ כשבמקביל לספרדים החל להיגמר האוויר. פארגו מילא תפקיד של שניים, בלו הגיע עם היד מהרבע האחרון בוויטוריה, וכשאפילו מילאן מצ'באן מפציץ, מכבי רצה 17-7 ברבע השני בדרך ליתרון בטוח במחצית, 41-30.

הצהובים המשיכו באותו קצב גם במחצית השנייה, כשעוד ועוד שחקנים מוצאים את מקומם ברוטציה, והמשחק התחיל להזכיר קצת את השלבים המוקדמים של היורוליג.

ובעוד מכבי היתה יכולה לנצל את הזמן כדי לתת גם לטל בורשטיין דקות ארוכות על המגרש - בהיעדר מחליפים, דושקו איוונוביץ' לא היה מסוגל להעניק מנוחה לשחקניו הבכירים. ברבע האחרון, אפילו דריק שארפ עלה ליהנות מהרגע.

מכבי ניצחה בקלות, אבל כידוע, אנחנו בסדרה, קאחה לבורל הוכיחה בעצמה כמה קשה לנצח שני משחקים ברצף, וסביר להניח שאיוונוביץ' יפיק לקחים מהחוויה המפוקפקת שעברה עליו אתמול בערב.

"היה יותר קל, כואב על דורון"

"היום שיחקנו בבית ולשחקנים היה יותר קל מבחינת הסביבה", סיכם דייויד בלאט, "ואולי גם מבחינת האינטנסיביות שאנחנו יכולים להפגין כאן. החבר'ה שמרו היום הגנה ברמות הכי גבוהות ומגיעות להם הרבה מלים טובות. זאת בדיוק הדרך להוריד ליריבה את אחוזי הקליעה".

בלאט התייחס גם לפציעה הקשה של פרקינס: "כואב הלב על דורון, אנחנו אוהבים אותו והוא חלק בלתי נפרד מהקבוצה, על המגרש ומחוצה לו. כמובן שמקצועית הוא מהגורמים העיקריים להצלחה שלנו השנה. אצל היהודים והישראלים השמחה תמיד מהולה בעצב".

"אני לא חושב שהמשחק הזה הלך לנו בקלות", הוסיף ליאור אליהו, "ברבע השני והשלישי עשינו הגנה מצוינת, וזה מה שהכריע עבורנו את המשחק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ