בהשעייתו, ערן זהבי ציווה לנו את אחדות נבחרת ישראל

ההחלטה להרחיק אותו דווקא ממשחק ליגה, הובהר שכל התסיסה סביב פרשת החינה היתה לא יותר מהצגה, מס שפתיים, טריק פסיכולוגי שנועד להגביר את תחושת הביחד סביב נבחרת הנתונה תחת מצור ציבורי

ניר צדוק, חלוץ שפיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק, חלוץ שפיץ

השיח הציבורי בתגובה לתקרית ערן זהבי התפתח, באופן לא מפתיע, לכזה מיליטריסטי. אמרו "בושה", הוסיפו "שלא יעשה טובות", הבטיחו "לא לעבור בשתיקה". כי לשחק בנבחרת זה "כבוד". וזה "מעל הכל". וזה "בשביל הסמל". בכל הנוגע לצעקות, אין לנו כל צורך במוקדמות - אנחנו כבר מזמן אלופי אירופה.

זהבי חייב היה לראות את זה מגיע, איך עוד רגע ייכנס שמו לפנקס השחור של הכדורגל הישראלי, איך בכפר המכביה יוכל לבקר מעתה רק עם המשפחה. מי יודע, אולי בית הדין אף יחרוג מתחום השיפוט שלו ויכניס אותו לכלא שש, איפה שכל המשתמטים.

אתמול, עם ההחלטה להרחיק אותו דווקא ממשחק ליגה, הובהר שכל התסיסה סביב פרשת החינה היתה לא יותר מהצגה, מס שפתיים, טריק פסיכולוגי שנועד להגביר את תחושת הביחד סביב נבחרת הנתונה תחת מצור ציבורי.

קרה וניצחו את לטביה וגאורגיה, ועכשיו, מסתבר, לא באמת יכולים בנבחרת להרשות לעצמם לוותר מבחירה על זהבי. מאידך, עם כל הרעש, לא יכולים להרשות לעצמם לעבור על הכל בשתיקה. איך יוצאים מזה? פשוט מאוד. מרחיקים אותו - ככה חזק וטוב - אבל לא מהמשחק מול לטביה, אלא מזה מול הפועל פתח תקוה.

ערן זהבי. תצלום: ניר קידר

מעבר לעובדה שאלרואי כהן יקבל צ'אנס נוסף בהרכב של אלי גוטמן, התברר שעם כל הכעס והחזה המנופח מגאווה, איש - דיין בית דין, מאמן, יו"ר התאחדות - לא מוכן היה לשלם את המחיר הכרוך בלימוד הלקח. יותר משלא היו מוכנים לשלם את המחיר, את החשבון בחרו להגיש למישהו אחר, כי זהבי של הפועל הוא שלה ושל זהבי עצמו בלבד. זהבי של הנבחרת הוא של כולם. ומי יודע מה יהיה מצב הברך של בניון, הקרסול של רפאלוב או הגב של ורמוט. מי יודע מה תעשה יוון מול קרואטיה, קרואטיה מול לטביה, ולטביה מול גאורגיה. אולי עוד אפשר יהיה להפיק תועלת גם מהמשתמט הזה.

הנבחרת, אם כך, היא באמת מעל הכל, גם מעל כל מה שכביכול חשוב לנבחרת. בקביעת עונש הרחקה ממשחק ליגה אחד, הקו המנחה של בית הדין היה ברור: לא ניתן להוסיף חטא על פשע ולפגוע בנבחרת בשנית עם הרחקתו של השחקן, על אף הזלזול הבוטה שהפגין, כביכול, כלפיה. במקום זאת, את הדרישה לעמוד בצו המצפון שלנו נגלגל לפתחו של השכן.

בהתאחדות, אין ספק, מקווים כעת כי זהבי ימשיך להפגין את אותה יכולת שהביאה אותו לנבחרת. ככה נראית עוגה שנשארה שלמה על אף כל המפיות המלוכלכות מסביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ