מקורביו של אלי טביב: יכרתו לו את היד לפני שהוא יחתום על חוזה חדש עם גוטמן

"יכרתו לאלי טביב את היד לפני שהוא יחתום על חוזה חדש אתו", אמרו בסביבתו הקרובה של בעלי הפועל תל אביב בעקבות ניסיונות המאמן להאריך את חוזהו במועדון, "הוא יכול לשכוח מעונה נוספת". טביב מתכנן: העוזר יוסי אבוקסיס יחליפו על הקווים

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

ניצחונותיה של נבחרת ישראל השבוע גנזו את תקוותיו של אלי גוטמן, מאמן הפועל תל אביב, להחליף בקרוב את לואיס פרננדז. בעקבות כך, גוטמן העביר ביומיים האחרונים מסרים להנהלת המועדון בנוגע לרצונו לדון מחדש בהארכת חוזהו בעונה נוספת.

מסרים אלה מצאו אוזן קשבת, מתברר, רק במחנה מוני הראל, אך זכו לתגובה צוננת במיוחד מצד השותף לבעלות, אלי טביב. "גוטמן יכול לשכוח מעונה נוספת בהפועל", אמרו מקורבי טביב, "כדאי לו לחפש מעכשיו קבוצה אחרת לעונה הבאה - בהפועל הוא לא יישאר". עמדה זו היא בעיקר תולדה של מערכת יחסים עכורה, ששוררת זה תקופה ארוכה בין גוטמן לטביב, בשיאה בחר המאמן להתייצב בראיון תקשורתי לצדו של הראל בסכסוך הבעלים. המהלך התפרש כ"נעיצת סכין בגבו של טביב", כהגדרת מקורבים לבעלים.

עוד טענו אנשי טביב כי גוטמן דרש שכר של חצי מיליון דולר בעונה בתמורה להארכת חוזהו והעלה בהם "גיחוך", כלשונם. "עכשיו, כשאין לו סיכוי להתמנות למאמן הנבחרת בקרוב", אמרו בסביבתו הקרובה של טביב, "גוטמן פתאום מגלה רצון להמשיך בהפועל. שישכח מזה. יכרתו לטביב את היד לפני שהוא יחתום על חוזה חדש אתו. הוא כנראה בנה על זה שטביב לא יישאר במועדון, אבל טעה בגדול. שכרון הכוח שהוא שאב מהקהל בלבל אותו".

טביב וגוטמן בימים שמחים. ''שכרון הכוח ששאב מהקהל בלבל אותו'', טען מקורב לבעלים. תצלום: ספי מגריזו

המרוויח הגדול מההתנגדות המובהקת הזו עשוי להיות יוסי אבוקסיס, עוזר המאמן, שבכוונתו של טביב למנותו למחליפו של גוטמן.

סאגה נוספת נוגעת להיערכות הקבוצה לעונה הבאה. בשלב זה, כל ההכנות מצויות בקיפאון, בעיקר לאור העובדה כי טביב והראל מבינים שיצטרכו להעמיד ערבויות אישיות להתחייבויות כספיות עתידיות. "בקופת המועדון", סיפר בכיר בהפועל, "לא נשאר כמעט כלום. כל הרווחים מליגת האלופות הופנו להוצאות כבדות. שאף אחד לא ישלה את עצמו כאילו יש מספיק כסף לעונה הבאה. טביב והראל יצטרכו להביא כסף מהבית כדי להעמיד תקציב ראוי".

אתמול הוסר סופית האיסור על השתתפות הקבוצה במפעלים אירופיים בעונה הבאה, אחרי שטביב הסכים לשלם חוב בגובה 3.1 מיליון שקל. על פי ההסכם בין הצדדים, נקבע כי בתוך שבעה ימים יגיש טביב תביעת בוררות להחזרת חלקו בחוב, כשעד להחלטה בעניין יישארו בבקרת התקציבים כ-1.3 מיליון שקל, סכום שיוחזר לטביב אם יזכה בתביעה.

טביב הפסיק את העסקתו של דוברו האישי, דורון ג'מצ'י, בין השאר עקב יחס האוהדים למינויו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ