יו"ר בני סכנין, חסן אבו סלאח, התפטר מתפקידו

היו"ר חסן אבו סלאח הודיע אתמול על התפטרותו בגין המצוקה הכלכלית והסחבת בהעברת 1.2 מיליון שקל עליהם התחייבה העירייה בתחילת העונה. "הגיעו מים עד נפש", הסביר, "כשהשחקנים שואלים על המשכורות שלהם, אני כבר לא יודע מה להגיד"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

דווקא בעיצומו של מאבק ההישרדות בליגת העל, החליט אתמול יו"ר בני סכנין, חסן אבו סלאח, לטלטל את המועדון ולהודיע על התפטרותו, לאחר שדרישתו להעברה מיידית של כל כספי העירייה שהובטחו למועדון בתחילת העונה, לא נענתה.

בימים האחרונים הופעל על היו"ר מכבש לחצים מכל הגורמים המעורבים, בבקשה לגלות סבלנות ולא לשבור את הכלים בשלב כה קריטי. "זה לא הזמן", נאמר לו על ידי חברי הנהלה, שחקנים ואוהדים, "יותר מכל דבר אחר, המועדון זקוק לשקט. אם תתפטר עכשיו, הקבוצה לא תעמוד בזה". אבו סלאח, שנאלץ לעמוד פעם אחר פעם מול השחקנים ואנשי הצוות ולנסות להסביר להם מדוע מעוכבות משכורותיהם, הבהיר לכל הפונים כי "הגיעו מים עד נפש", ושהוא אינו יכול עוד להתחנן להעברת הכספים הנחוצים למועדון.

"אני לא יכול להסתכל לשחקנים האלה בעיניים", סיפר אבו סלאח למקורביו, "אני מביט בהם ומתבייש. כשהם שואלים על המשכורות שלהם, אני כבר לא יודע מה להגיד להם". משכורות חודש פברואר הופקדו באיחור של שבועיים, וללא הסיוע הכספי של העירייה, משכורות מארס לא יופקדו כלל. "עד סוף מאי", מבטיח ראש העיר מאזן גנאים, "המועדון יקבל את הכסף עד הגרוש האחרון. ביקשתי מחסן לא להרים ידיים ולהתפטר, כי חשוב שבקבוצה יהיה כרגע שקט. אני מתחייב שכולם יקבלו את מה שמגיע להם, גם אם זה יהיה באיחור. ריבונו של עולם, למה אי אפשר להבין את זה?".

כשראשי סכנין התיישבו בתחילת העונה לבנות את תקציב המינימום לעונה הנוכחית, כ-11 מיליון שקל, בחישוב נכלל סיוע עירוני בסך 1.2 מיליון שקל. גנאים הבטיח כי את חלקו בפאזל הוא יעביר במלואו. עם זאת, מועד התשלום לא נקבע, ובמהלך החודשים האחרונים הבינו חברי ההנהלה כי מתפתח חור רציני בתקציב. אבו סלאח החליט ללכת על מהלך קיצוצים נרחב, ולאחר שהשחקנים סרבו לבקשתו לקצץ כ-25% משכרם, נאלץ לחתוך בבשר ולשחרר את מאיר כהן וטל חן, מבכירי המשתכרים בקבוצה. המהלך הזה, האמין היו"ר, יעניק חמצן חיוני להמשך הדרך. גנאים אמנם התנגד לשחרורו של כהן, אך גיבה את היו"ר.

עד מהרה התברר לאנשי סכנין כי לא די בכך. אבו סלאח דרש מראש העיר תשובות בנוגע לסיוע המובטח, אלא שגם גנאים גילה כי ידיו כבולות. עיריית סכנין נמצאת תחת תכנית הבראה, וכל שקל שיוצא מקופתה חייב את אישורו של משרד הפנים. "זה עניין של שלושה שבועות עד שהעניין ייפתר", הבהיר גנאים, "אני מקווה לקבל אישור ממשרד הפנים תוך מספר ימים, אבל אני לא יכול להחזיק אף אחד בכוח. אם היו לי מיליון שקלים, לא הייתי מהסס להעביר אותם לקבוצה מהכיס שלי".

בשבועות האחרונים הסתובבו אבו סלאח וגנאים ברחבי המגזר בניסיון לגייס ספונסרים שיפתחו את הלב ואת הכיס. "ביקשנו שייתנו הלוואות", סיפר גנאים, "אבל אף אחד לא הסכים". גנאים חיפש פתרונות זמניים ולאחרונה אף פנה לעשרת חברי ההנהלה עם רעיון מקורי. "עד שנקבל את האישור ממשרד הפנים", הציע להם, "שכל אחד מכם ייקח הלוואה מהבנק כדי שנוכל לעבור את השבועות הקרובים, וכשהכסף יגיע תקבלו הכל בחזרה". הצעתו לא זכתה לתגובות נלהבות.

אתמול, כאמור, לאבו סלאח נמאס. בשעות הערב ניסו בסכנין לגרום ליו"ר לחזור בו מהתפטרותו, אך מקורביו מסרו כי הוא שלם עם החלטתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ