נאום שלא שמענו השבוע מיורם ארבל

מה היה אומר השדר להגנתו אם לא היה מושעה ל-48 שעות קשות, ארוכות ונטולות אירועים ספורטיביים. עוזי דן שימש לו כפה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גבירותי ורבותי, צופים וצופות, מאזינים ומאזינות, אוהדים ואוהדות.

אנחנו באמת חיים במדינה מטורפת. תראו כמה בלגן עושים, רוב מהומה על לא מאומה. אמרתי איזו שטות קטנה בשידור וההמון הנבער מתנפל עלי כאילו בגדתי במדינה. אני! הפטריוט של הנבחרת ושל הקבוצות הישראליות באשר הן שם. אני, שבישרתי לאומה על פריצתה של מלחמת ששת הימים. זה ממש מעליב. אני הרי איש של העם. לא הייתי עם מכבי תל אביב כדורסל כשהם היו קונסנסוס? לא צעקתי "הגביע שלנו" כשמכבי זכתה בגביע אירופה ב-81'? לא ליטפתי את נבחרות ישראל בכדורגל? אני לא משדר בשנתיים האחרונות את ברצלונה כאילו אני קטלאני מבטן ומלידה וצ'אבי ומסי גדלו אתי יחד? באמת לא יפה.

הרי לא באמת התיימרתי להצדיק את המעשה של ענת קם, הרי בעצם אמרתי לה נו-נו-נו והתכוונתי לזה. ההערה אפילו לא היתה במהלך המשחק, רק משפט בתחילת השידור, ועוד ממש לצד ההימנון הלאומי, בלי להזכיר את שמה של הבחורה אפילו. על דבר כזה עושים לבן אדם עליהום תקשורתי? מה אמרתי? שהיא אוהבת כדורגל אז מגיע לה? היא באמת אוהבת כדורגל. איך זה ייתכן, בגלל שטות קטנה?

הרי אני פולט כל כך הרבה שטויות בכל שידור, כאלה שגורמות גם לאנשי שמאל למרוט את שערות ראשם, גם לאנשי ימין לא להאמין, וגם לסתם אוהבי כדורגל לשים את הטלוויזיה על 'מיוט'. ועל אלו לא היו כל כך הרבה תגובות. להשעות על אמירת שטות בשידור, גם אם מדובר ביומיים שממילא אני לא משדר בהם? הרי אם זו היתה הנורמה לא היתה לי פרנסה. אני אומר לכם, ככה לא בונים חומה.

מצד שני, התקשורת הנאורה ואבירי חופש הביטוי יוצאים להגנתי. אני, שכל מה שהיה אכפת לי זה שישמעו אותי ולא את אף אחד אחר. זה מצחיק. אני, שמה שמעניין אותי זה להמשיך לפרסם, להפיק, לשדר ולקבל את מה שמגיע לי. ולא שום דבר אחר. בטח שמתם לב שלא אמרתי בשידור "ענת קם" אבל כן אמרתי "ידיעות אחרונות".

בקיצור, גם בגילי הלא צעיר אני עדיין מספר אחת, רק שתדעו; אני עושה בית ספר לכולם, אם לא שמתם לב; אני אפילו משחק גולף. אז מה אם אני מתבלבל כל הזמן בשמות, לא מכיר שחקנים, או לא מבין מה קורה על המגרש. זה משנה? גם פעם לא ממש זיהיתי שחקנים או הבנתי את חוק שערי החוץ; אז מה אם אני טועה כל הזמן. טעויות קורות. רק מסי וברקו לא טועים אף פעם. אומרים שאני מזדקן - שטויות במיץ עגבניות. אני אצבע את השלכת בירוק.

תכניסו טוב טוב לראש שלכם, אין בארץ שדר אחד עם הקול שלי, אין אחד עם חוש ההומור שיש לי, אין אחד עם הנינוחות שלי בשידור. מי שאומר שאני צריך לפרוש מקנא, צר עין ורע לב. לפני 13 שנה שידרתי משחק אליפות מכור, כל המדינה ראתה את הבושה, גם אבי כהן המנוח, שפירשן לצדי. רק אני שתקתי. אז להאשים אותי בפרובוקציות? כן, אנחנו מדינה מטורפת לא מהיום או מאתמול. איזה מזל. הללויה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ