החלום הרטוב של שמעון מזרחי

אם לא תוקדם שעת הגמר ומכבי ת"א לא תופיע לגמר תחזור הקבוצה להיות סמל לאומי ומקור לגאווה. אפילו את פנאן ישכחו

עופר מתן
מנהלת הליגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר מתן
מנהלת הליגה

אילו היה למכבי תל אביב יועץ תדמית, אחיתופל בשכר עם משקפיים עגולים, הוא בטח היה אומר לשמעון מזרחי ש"תדמיתית, אני חושב שדווקא טוב לכם אם ביורוליג יסרבו להזיז את הפיינל-פור". מזרחי יזרוק לעברו מבט מזלזל, אבל הוא ימשיך. "שימון", יגיד לו, "אני יכול לקרוא לך שימון? תחשוב על הכותרות: 'ביטלנו בשביל החיילים', 'במותם ציוו לנו את הביטול'. כל המדינה תהיה אתכם, יאיר ייתן שאפו בחדשות של שישי, ביבי יגיד שגיליתם אחריות לאומית. תוך שבוע כולם ישכחו את פנאן וברודי בוועדת הפרס, ואתם חוזרים להיות הקבוצה של המדינה".

בשלב הזה, יבוז מזרחי לממושקף. "לא מאמין מה פדרמן שלח אליי", ימלמל לעצמו, וכשאחיתופל ישאל "מה אמרת?", מזרחי ישיב: "סלח לי, אתה בשר מבשרו של המועדון? לא. אז אני סמוך ובטוח שאין לך מה לחפש פה. אני צריך להתקשר לברתומיאו, ואתה מפריע לי".

ברור לכל שספורטיבית, מכבי מחזיקה אצבעות שביורוליג יעשו ג'סטה ויזיזו את שעת הגמר (ולא מדובר בג'סטה גדולה מדי. רוב הכרטיסים בידי אוהדי ברצלונה, שיחפשו למכור). למזרחי יש טראומה מהפעם בה שיחקה הקבוצה ביום הזיכרון, ואין ספק שהוא מתכוון לדבריו: מכבי לא תשחק בשעה המתוכננת.

אלא שכמה שזה מעצבן, יש גם משהו בדברי היועץ. במכבי, כמו בתקשורת הספורט, לא חסרים אנשים שמתייחסים לקבוצה כ"מותג" ולליגה כ"מוצר"; שרואים את הדברים "ברמה השיווקית" ולטווח ארוך, כאילו היו נכדיו של הסב החכם, ראובן אדלר. בטח עברה להם בראש המחשבה על התועלת שתוכל מכבי למנף מהסצנריו בו הגמר לא זז והקבוצה נאלצת לבטל הופעתה בפיינל-פור. תרחיש כזה יחזיר את הקבוצה למעמד המאמי הלאומית, איש לא יחפור לה בציציות על בנק ושחיתות (כאילו כעת מישהו חוקר, אבל מילא), והעתירה נגד פרס ישראל למזרחי תיגרס ותפוזר במים הטריטוריאליים.

אז זהו, שמזרחי לקח הכל בחשבון. הוא יודע שבסוף מכבי תרוויח מכל הכיוונים. הרי ביורוליג יזיזו את המשחק, כי זה הדבר הסביר לעשות, מכבי תעלה לשחק ותיתקל בהפגנה פרו-פלסטינית. "אוסרים על הפלסטינים לציין את הנכבה, אבל דורשים התחשבות ביום הזיכרון", ייכתב בשלטים. מאותו רגע יכול מזרחי לסמוך על העיתונאים הישראלים. הם כבר ימצאו כותרת שמשלבת "גביע" ו"אנטישמיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ