אלכס שטילוב - כבר הרבה מעבר להבטחה

את החינוך הספורטיבי הוא ספג במדינת ספורט אמיתית, והפאר-טאץ' הישראלי לא הצליח לקלקל את היהלום הנדיר. אלכס שטילוב מכוון גבוה

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

התמדה. מקום שלישי באליפות אירופה לפני שנתיים, מקום שני אתמול, ארד באליפות העולם ב-2009, מקום רביעי אשתקד, גמר אולימפי ודרוג בצמרת לאורך כל השנים האחרונות.

אלכס שטילוב - נחמד, מקצוען וצנוע - ממשיך להראות שנה אחר שנה שהוא אחד הטובים בעולם בתרגילי קרקע, שהוא בצדק התקווה הגדולה של ישראל למדליה בלונדון, ושמלבד כישרון, כוח רצון ומאמן מצוין יש לו גם יכולת התמדה להגיע להישגים. כשאתה מתעמל שעות בכל יום במשך שנים, התכונה הזו הופכת לחלק מהאופי.

שטילוב (משמאל) על הפודיום, אתמול בברלין (תצלום: רויטרס)

הבטחה. שטילוב לא עושה לעצמו הנחות במילימטר. הרי בסופו של דבר, את החינוך הספורטיבי הוא ספג במדינת ספורט אמיתית, והפאר-טאץ' הישראלי לא הצליח לקלקל את היהלום הנדיר. המתעמל הוא כבר לא הבטחה, אלא הרבה מעבר לכך. אי אפשר לדעת מה יהיה בלונדון, אבל כבר עתה שטילוב הוא התממשות החלומות.

עם כל הכבוד לשחר צוברי ולנמרוד משיח, שאחד מהם יגיע לאולימפיאדה ואולי אף ייאבק על מדליה; עם כל החיבה לג'ודוקאים, שייתכן כי כמה מהם יהיו באזור הפודיום - מדובר בענפים שאנו מייחסים להם חשיבות עליונה רק משום שישראלים מצליחים בהם. אך אלה, וזו האמת, אינם מעניינים את העולם.

שטילוב (תצלום: רויטרס)

התעמלות היא משהו אחר לגמרי. עיני כולם נשואות במהלך האולימפיאדה לעבר הענף היפה הזה. הוא השלישי בחשיבותו וברייטינג שלו, הוא הפסגה עצמה. כבר עתה צריך וחייב שטילוב להיחשב לספורטאי הישראלי המוביל, בוודאי בענפים האישיים. וכולם צריכים לדעת זאת - הוועד האולימפי, ההתאחדות לספורט וגם התקשורת.

אמביציה. הוא גבוה ביחס למתעמל, אסתטי בביצועיו, והתרגילים שלו הם תאווה לעיניים, אבל יש לו מעלה נוספת - הרצון. כששטילוב אומר "אני יכול לנצח כל תחרות", הוא לא מתבייש לכוון הכי גבוה שאפשר. יעל ארד אמרה כי מי שחושב על כסף או ארד יסיים רביעי. לא במקרה היא היתה פורצת דרך. שטילוב - מצויד בגישה זהה - יכול להיות האיש שיביא את הספורט הישראלי למקומות גבוהים עוד יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ