דוד מרואני

במחצית המשחק בין מכבי תל אביב למכבי פתח תקוה, היה נדמה לרגע שאיצטדיון רמת גן עבר הסבה זמנית לאתר צילומים של סרט מדע בדיוני עם נגיעות סוריאליסטיות.

שניות ספורות לאחר שאלירן עטר שלח את הפנדל השני שקיבלו הצהובים אל העמוד, החלו לחוג מעל שמי רמת גן עשרות עורבים. כמה מהם התיישבו בנחת בשטח המגרש של מכבי תל אביב, כמו תרים אחרי ארוחה חמה. בהתחשב בתקופה העגומה של הקבוצה, 400 האוהדים שליוו אותה לאיצטדיון הלאומי לא היו זקוקים לעוד סימנים מבשרי רעות. אלא שלשם שינוי, החניכים של מוטי איוניר חשפו אתמול מעט שיניים, עלו עם אותה נחישות גם למחצית השנייה והצליחו לעצור את המפולת של המחזורים האחרונים. חצי שעה לסיום, שניות לאחר שעטר השווה ל-2-2 ממסירת עומק נהדרת של מאור בוזגלו, פרשו העורבים כנף והתעופפו למקום אחר.

בוזגלו מדלג מעל גנון. "באנו כדי להציל טיפה מהכבוד שלנו, לא נשאר לנו הרבה", סיכם הקשר (תצלומים: ספי מגריזו )

לאחר עונש ההשעיה שספג מהמועדון, בוזגלו חזר להרכב עמוס מוטיבציה, שיחק מצוין, בישל וסחט לא פחות משלושה פנדלים - גם אם שניים מהם הודות לשריקות מפוקפקות למדי של אלון יפת. אבל גם במשחקו הטוב ביותר העונה, הקשר לא הצליח להניב עבור הקבוצה שלו שלוש נקודות, כששלח בדקה ה-78 את הפנדל השלישי אל המשקוף. "אני מאוכזב", אמר בוזגלו בסיום, "הייתי יכול לנצח את המשחק ולהביא קצת שמחה למועדון. באנו לכאן כדי להציל טיפה מהכבוד שלנו, לא נשאר לנו הרבה ממנו".

פתח תקוה היתה ביום בינוני מאוד, אבל טל בן חיים ועומר דמארי שוב דפקו כרטיס והמלאבסים לא התקשו להכניע פעמיים את שטראובר, ששוב טעה כשהכשיל ברחבה את בן חיים במחצית הראשונה. גם אתמול נראה שהקבוצה של פרדי דוד יכולה לעקוץ בכל רגע, אבל בעקבות הכרטיס האדום שנשלף לעבר קובי גנון, 12 דקות לסיום לאחר ספק עבירה מאחור על בוזגלו, היא נאלצה לסגת אחורנית.

"תיקו והפסד זה מבחינתי אותו דבר", אמר פרדי דוד בסיום, "היינו צריכים לנצח. יפת שופט טוב, אבל הערב הוא קיבל החלטות שגויות".

מסתכל על הדברים החיוביים. איוניר, אתמול

"צריך להסתכל על הדברים החיוביים", סיכם מוטי איוניר, "עצרנו את רצף ההפסדים, אבל אני לא מרוצה מהתוצאה מאחר שהחמצנו שני פנדלים. אולי עכשיו אצא קצת מהבית, אבל בטח לא כדי לחגוג".

עמוס לוזון, בעלי מכבי פ"ת, נכנס במחצית לחדרו של אלון יפת, והטיח בו: "אתה מנסה לחסל אותי, באת לגמור אותי". יפת צפוי לציין את הדברים בדו"ח השיפוט. אנשי הנהלת מכבי ת"א, עוזי שעיה ואבנר טוויטו, הועברו מהיציע בו ישבו אל יציע התקשורת ומתחם חדרי ההלבשה, יחד עם מספר שחקנים שלא היו רשומים בטופס המשחק. השוטרים טענו כי היציע בו ישבו לא אושר. במכבי הסבירו כי הם רגילים לאירוח קריר מהלוזונים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ