שמעון מזרחי והאינטרס הציבורי

יו"ר מכבי ת"א בטוח שהעתירה נגדו הוגשה ע"י "אוהדי הפועל" אך מה שחשוב הוא לא אינטרס העותרים אלא בחינת האבסורד שבהענקת הפרס לאדם שפעל לביתו ועל חשבון שכניו

עופר מתן
מינהלת הליגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר מתן
מינהלת הליגה

כל מי שחושב ששמעון מזרחי הוא אדם יבש ואפור, מוזמן להגיע לאחת מהופעותיו בבית המשפט, שם לפתע הופכות פניו החתומות לאקספרסיביות ובעלות אופי. בפעם הקודמת זה קרה כשוויל ביינום, שדרס כושי עברי מזדמן תחת גלגליו, התבשר על ידי מזרחי כי בית המשפט זיכה אותו. הוא חיבק את היו"ר האהוב, וזה עטה על עצמו פרצוף סולד, כמו חשב לעצמו: "שמישהו יקלף מעלי את נער השכונות הפוחז הזה".

אתמול זה שוב קרה, כשמזרחי עלה לירושלים כדי להגן בגופו על פרס ישראל. הוא צעד במסדרונות בית המשפט המצוחצחים בארשת פנים מסופקת ובטוחה של מי ש"מכיר את המערכת ויודע שלשופטים אין כוח לבבל"ת הזה". אלא שמי שנכחו בדיון מספרים כי הבעתו התחלפה לחלוטין ברגע שמזכירת בית המשפט הודיעה שהשופטים ישלחו החלטתם בדואר, ולא יבשרו עליה בו במקום. הם דיווחו על שינוי תיאטרלי, מזריחה לדאגה חיוורת.

מזרחי סבור שהעותרים נגד הפרס רודפים אותו משום היותם אוהדי הפועל (ירושלים? תל אביב? מהו הדיפולט ה"פועלי" של מזרחי בימינו?). גם אני חושב שזו המוטיבציה העיקרית שלהם, שהם מונעים משנים של תסכול מחוסר השוויוניות שהמיט מזרחי על הליגה, ואין לי בעיה עם זה. אם כבר, יש לי בעיה עם הטענה שלו לפיה המוטיבציה של אדם שדורש צדק ממוסדות המדינה רלוונטית לעניין הדרישה שלו.

את אותה טענה שמענו גם מניצב אורי בר לב וממקורביו. האם מה שהניע את אורלי אינס היה הרצון לסכל את מינויו למפכ"ל? ייתכן, אבל לא אכפת לי. מה שמשנה זה אם הטריד או לא. גם החייל האמריקאי שהדליף מסמכים לוויקיליקס הונע מתסכול (הומו שקיבל יחס רע בבסיס בו שירת) ולא מאמונה בערך השקיפות, אבל זה לא משנה. אני מודה למלאך ששלח דווקא את החייל הזה לחוש מצוקה בנקודה הזו בהיסטוריה, אחרת לא הייתי יודע שיו"ר מועצת יש"ע מוכן לתכנית "פינוי-פיצוי" בהתנחלויות בשומרון, וסתם מציג פסאדה של אידאליסט.

מבחינתי, שהעותרים נגד מזרחי יהיו ממורמרים שהפסידו לו בבית משפט לתעבורה ורישיונם נשלל. כל מה שחשוב זה שבזכותם מישהו בוחן את האבסורד שבהענקת פרס ישראל לאדם שפעל לביתו ועל חשבון שכניו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ