אריה ליבנת
אריה ליבנת

איום השחקנים הישראלים בהשבתת הליגה, שהיתה גורמת לסיום עונת הכדורסל כבר היום, הוסר. נציגי ארגון השחקנים, היו"ר ניר אלון והיועץ המשפטי עו"ד רן קידר, נועדו אתמול עם נציגי מינהלת הליגה, היו"ר אבנר קופל והמנכ"ל עדלי מרכוס, בתיווכו של הממונה הארצי על יחסי עבודה מטעם משרד התמ"ת, עו"ד שלמה יצחקי. לאחר חמש שעות וחצי של דיונים, במהלכן התייעצו נציגי המינהלת עם יושבי הראש של קבוצות הליגה, ואנשי ארגון השחקנים עם שחקנים רבים, יצא עשן לבן מחדר הישיבות.

ההסכמה אליה הגיעו הצדדים היא שמיד אחרי הפיינל-פור ייכנסו למשא ומתן, שיימשך עד ה-10 ביוני לכל היותר. אם עד מועד זה לא יגיעו המינהלת וארגון השחקנים להסכמות, תיאלץ המינהלת לבחור בין שתי חלופות לשתי העונות הקרובות - המשך החלת החוק הרוסי עם שישה זרים בטופס המשחק, או מעבר לארבעה זרים בלבד ללא חוק רוסי.

אלון סיפר אתמול כי חלק מהשחקנים לא רצו להתפשר על האופציה השנייה, אך נאלצו לבלוע את הגלולה. "ארבעה זרים זה פחות טוב עבורנו, אבל היינו צריכים להתגמש כדי להגיע להסכמה", אמר אלון, "מדובר בהישג, כי כעת המינהלת הולכת אתנו יד ביד מבלי לנסות לכופף ידיים, ויש גם יותר ודאות לגבי מספר הזרים בשנתיים הבאות". קופל סיכם: "מההתחלה היינו צריכים להגיע להסכמות, ללא איומי שביתה".

ההערכה במינהלת היא כי מכבי ת"א וקבוצות שישחקו במפעלים האירופיים ירצו להמשיך עם החוק הרוסי, בעוד חלק מהקבוצות שלא ישחקו באירופה עשויות להעדיף ארבעה זרים. כמה קבוצות ירצו להפחית את מספר הזרים לחמישה, גם אם תימשך הפעלת החוק הרוסי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ