מכבי חיפה אוהבת את השיטה המוזרה של הגביע

בלי שליש גמר, בלי להתחיל בפיגור, בלי זוגי-אי זוגי, בלי קיזוז: רק תנצח ותזכה בתואר, רק לשים כדור ברשת ולזכות בתואר

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. מכבי חיפה, אמרו מעכשיו, קבוצת גביע טיפוסית. אמנם לא זכתה בתואר הזה כבר 13 שנה, אבל די בנסיבות של שתי העונות האחרונות כדי להפוך אותה לכזו. אם לא במובן הביצועיסטי, לבטח האידאי; גביע, כל כך פשוט. רק תנצח ותזכה בתואר, בלי קיזוז וכל המדענות הזאת של ההתאחדות. פשוט לשים ברשת כדור אחד יותר מהיריבה.

זה לא שתנצח ברבע הגמר ולמחרת בבוקר תגלה שכדי להוסיף עניין לכל העסק תידרש לעבור שלב ביניים מיוחד - שליש גמר, שוב מול הפועל חיפה, הפעם כשהיא מתחילה את המשחק ביתרון 1-0 - כדי להעפיל לחצי. פה אין זוגי ואי-זוגי, אלא נשיא אחד, גביע אחד, זוכה אחת. הנפה כמוה כהצהרה: זה מה שהיינו עושים אם לא הייתם מפריעים לנו, זה מה שאנחנו מסוגלים לעשות כשזה תלוי רק בנו.

2. עד שזה יקרה, מתעקשים כולם להפריע למכבי חיפה. השיטה, השופט, הפציעות התכופות. הפועל חיפה, הזבוב הראשון עם סטופקס, ניסתה גם היא להפריע. למה לא, אם זה מה שכולם עושים ננסה גם אנחנו. לשיאה הגיעה ההפרעה עם הפנדל של בן בסט. הרגע שאחרי היה עוצמתי. כרוז משלהב, קהל מריע, בעלים באקסטזה. מהר מהר, לפני שייגמר. רק הנפה מאולתרת של גביע שהוכן מראש היתה חסרה כדי לסמן וי על כל החגיגות האפשריות, רגע לפני שמכבי חיפה פשוט עושה את מה שמכבי חיפה עושה.

עם שער השוויון היה ברור: עשר שנים לא ניצחה דרבי, וכנראה שלא תנצח עוד זמן רב. היא לא מנצחת כשהיא בפיגור, ולא מנצחת כשכבר עולה ליתרון. לא מנצחת כשמכבי חיפה מפרקת, ולא מנצחת כשמכבי חיפה מרגישה נרדפת. לא בליגה, ולא בגביע. מתי תנצח, כשהגיהנום יקפא? ובכן, כדור הארץ רק הולך ומתחמם.

3. הולך ומתחמם גם ליאור רפאלוב. שחקן. אחרי שיניב קטן קוזז מעמדת הכוכב הבלתי מעורער לעבר הספסל, מכבי חיפה של העונה, של העונות הבאות, היא באופן סופי רפאלוב. הפנדל היה סימבולי. עם השריקה ניגש רפאלוב לקטן וביקש לבעוט, שפת הגוף כמעט מתחננת. דווקא המלך החדש עדיין לא הפנים שהדבר הזה שמונח לו על הראש זה כתר. קטן נתן אישור, לחש מלות עידוד, הוסיף נשיקה. תם הטקס, הכדור ברשת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ