ליגת העל בכדורסל: עלות מול תועלת

הסנטימטרים החסרים של סם קלנסי שוכבים להם בחשבון הבנק של וויל סולומון. בקרוב הוא יבזבז אותם הרחק מכאן

עופר מתן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר מתן

וויל סולומון ניצח עבור הפועל ירושלים את המשחק נגד נתניה ב"קופסל", לא פחות, כשם שעשה בסיבוב השני במלחה מול בני השרון. להלן, אם כן, דו"ח סוף העונה הסדירה שלו: שני ניצחונות; נוסיף להם עוד איזה אחד באירופה לפני ההדחה המבישה; נקזז שלושה משחקים מול מכבי ת"א בהם שימש, כהרגלו, נוכח-נפקד; נמנה גם את המתח בחדר ההלבשה עם ג'ייסון ריץ'; נחבר חורף מנומנם בו דיגמן רצסיביות שכביכול נועדה להחזיר את נעימי לעניינים, אבל למעשה היתה משבר אישי - ונותרנו עם שורת תוצאה שלילית. המספרים הסולידיים שלו - 14 נקודות וכמעט 3 אסיסטים בממוצע - הם שום דבר שאדריאן בנקס או ג'ק מקלינטון לא היו מספקים.

אלא שסולומון אינו מקלינטון האלמוני או בנקס הסימפתי. הוא איש עם אגו עצום שלא רק חורט את הישגי העבר על הכנף הימנית, אלא גם מצפה מאחרים לצחצח אותה בשבילו. כשאמר בתחילת העונה כי הוא מחבב את נעימי בגלל שזיהה בו משהו ממנו, שכח סולומון לציין שהוא עצמו בחיים לא היה זורם עם טיפוס כמוהו שנוחת לו על הבלטה. גם את העונה של יוגב אוחיון הוא בילבל, כשבהוראת קטש לקח ממנו את מנדט ריכוז המשחק, כחלק מהסכמי עודפי כבוד משונים שניהל המאמן. התפוקה שנתן סולומון, אחרי כל כאב הראש הנדרש כדי להכיל אותו, פשוט לא שווה את זה.

לירושלים היו בתחילת העונה שניים מחמשת הגארדים הישראלים הטובים בשוק, נעימי ואוחיון, מחוזקים בשפן בשם עמית שמחון. החתמת רכז זר ומזדקן לצדם היתה בחזקת הבעת אי אמון בהם, בזמן שקלעי אמריקאי רעב היה משתלב לידם בהרמוניה. הרי הצעד הראשון של סולומון כבר לא מפיל לקרשים חתולים צעירים כמו פרקינס או פארגו, ומה שנשאר ממנו זה בעיקר ביטחון עצמי עצום בקלאץ' שמספיק כדי לגבור על נתניה.

200 אלף הדולרים שזרק עליו קליין היו צריכים להיות מנותבים להבאת סנטר רציני, בסגנון שון ג'יימס. הסנטימטרים החסרים של סם קלנסי, שזועקים לעין בכל פעם שהוא מנסה למתוח את גופו המכווץ לעבר הסל, שוכבים להם בחשבון הבנק של סולומון. בקרוב הוא יבזבז אותם הרחק מכאן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ