ליגת העל בכדורסל: על הדבש ועל העוקץ

ירושלים פותחת היטב? אשדוד חוזרת למשחק? מסביב כולם מחייכים, מחליקים כיפים ומנסים שוב ושוב לזרוק לשלוש

אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל

ככל הנראה כבר נמאס לכם לשמוע קשקושים על הקלאסיקו שלשום, אך מהמשחק האלים, היצרי והמשעמם למדי שהתקיים בברנבאו אפשר ללמוד כמה דברים על ספורט, ולא רק על כדורגל. השיעור המרכזי הוא על אינטנסיביות.

בין הדיבורים על ספורט כבידור להמונים וכדרך לשעשע אוהדים וצופי טלוויזיה, נעלמות לפעמים האיבה והיריבות שנמצאות בבסיסו. כי פתאום לומר שספורט הוא גם מלחמה נשמע מגונה ומעורר מחלוקת. בברנבאו ראינו עצבים חשופים, הקנטות, הצקות, מכות מעל ומתחת לחגורה וגם הצגות. ראינו לוחמים שבאים לקחת את מה שלדעתם מגיע להם, וכמעט לא משנה באיזה מחיר. ראינו שתי קבוצות שלא מוכנות לוותר אחת לאחרת אפילו לרגע, בלי קשר להבדלים באיכות הכדורגל. ואת זה, כזכור, הפגינו שחקנים שמרוויחים מיליונים.

וכאן בכדורסל? יוק. תיקון: ביום שלישי, 24 שעות לפני הקלאסיקו, היתה מלחמת עולם במשמר העמק במשחק הלאומית בין יקנעם/מגידו להפועל תל אביב, עם אוהדים שיושבים לשופטים על הווריד, אך לרגע לא נגררו לאלימות. דווקא בליגת העל, עד שכבר נכנסו לפלייאוף ולרגעי ההכרעה אחרי סיבוב שלישי מתיש, לא רואים כלום.

אריק אלפסי כבר למד בשנה שעברה שאסור להתגרות במכבי תל אביב, הפועל ירושלים מורכבת מסגל שחקנים אפתי ומצוות מקצועי אדיש לא פחות, ושאר הקבוצות פשוט נחמדות מדי. המעודדות, התחרויות הממותגות ושלטי הלד המנצנצים סירסו את העוקץ. אף אחד לא שורט, אף אחד לא בועט, אף אחד לא מנסה לעורר אנרגיות ולייצר קצת יותר ממשחק פרטי של אחד על אחד.

אתמול, במשחק בין ירושלים לאשדוד, שוב נפגשו שתי קבוצות חביבות כאלה, שלא נעים להן להיות לא נחמדות. ירושלים פותחת היטב? אשדוד חוזרת למשחק? ירושלים שוב בורחת? מסביב כולם מחייכים, מחליקים כיפים ומנסים שוב ושוב לזרוק לשלוש. את האגרסיביות הם כבר ישמרו למקום אחר, אולי למשהו חשוב יותר.

שיהיה ברור, אין כאן הטפה לאלימות, לא צריך לגלוש למכות ולהבעיר מדורות. צריך רק להעלות קצת את מפלס האנרגיה, כי אם לא בפלייאוף אז אימתי? יודעים מה, בואו נתחיל מכך שמישהו בכלל יראה שאכפת לו. אפילו קצת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ