גסטון צבי איצקוביץ', צלם

באמנות היו את המייסטרים הדגולים, אלה שהביאו משהו שלא היה לפניהם, כמעט ברמה של מדע, המצאה; שחקני ברצלונה, במקום הזה, הופכים להיות מייסטרים.

ברצלונה הביאה לעולם צורת משחק שבעקבותיה באה החוויה שלנו, שלא היתה כמותה קודם לכן. היו שחקנים מצוינים, נבחרות מצוינות ומשחקים מצוינים, אך לא היתה קבוצה שהביאה בשורות כמו החזקת הכדור האינסופית, התנועה, המסירות והדאבל-פס בשטח כל כך מצומצם, שהן חלק מהטכניקה שהופכת את ברצלונה לקבוצה מושלמת, והיא כזו כקבוצה ולא בשל שחקן בודד.

אפשר להתייחס לניצחון 5-0 בקלאסיקו המוקדם של העונה כרגע שיא. היה בו משהו רוחני, מטאפיסי. הרגשתי שמה שקרה על המגרש הוא מעבר ליכולות אנושיות רגילות. התחושות שליוו אותי מאז המשחק היו כל כך גבוהות ומרגשות, שבמשך היומיים הבאים לא יכולתי להוציא את הזיכרון מהגוף שלי.

עבודת אמנות נחקקת לכל החיים, במידה שהיא מגיעה לאיכויות בזכות כך שהיא מיצוי של תהליך, של תקופה שלמה. כל עבודת הסטודיו של ברסה מתחילה באופן שבו היא מלקטת צעירים ברחבי העולם, מגדלת אותם ולבסוף מניחה אותם מול מדריד או ארסנל, במשחקים שיהפכו לרגעי שיא שכאלה.

כמו קומפוזיציה מושלמת, כך הכדורגל של ברצלונה משרטט או מנסח קומפוזיציה מדהימה שמשתנה כל הזמן. יש משהו ביצירה של אמן הכוללת את השפה שלו, את כתב היד שלו. למרות שהצופה כבר מזהה את כתב היד, אמן טוב יצליח בכל פעם להראות משהו שונה, לרגש אותך מחדש ולקחת אותך לשיאים חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ