חוגגים עצמאות: כדורסל כחול-לבן

אם מישהו היה זקוק לעוד הסברים, פרשנויות ודוגמאות לכך שלא דרושים יותר משלושה זרים בכל קבוצה, הגיע ההסבר של הפועל חולון

אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל גיל

1. נכון, כבר אמרנו את זה, כתבנו את זה ומיחזרנו את זה לא פעם - אבל יש דברים שפשוט צריך לחזור עליהם שוב ושוב עד שייקלטו. הפועל חולון ניצחה אתמול את גלבוע/גליל עם שני זרים מול חמישה. ולא, זה לא קרה בעוד מפגש ליגה, לא בסיבוב השלישי המתיש והמיותר ולא בערב נוסף של כדורסל נטוש. זה קרה בפלייאוף, בשיא העונה, ברגעי ההכרעה.

מישהו זקוק לעוד הסברים, פרשנויות ודוגמאות לכך שלא דרושים יותר משלושה זרים בכל קבוצה? מישהו יודע שבגלבוע משחק שחקן בשם טיילר ביגס (לפרקים אפילו נדמה היה שלליאור ליובין אין מושג מיהו)? מישהו יכול לציין את תרומתו המכרעת אמש של קורטני פלס? יש מישהו שלא נהנה לצפות בשלושה וארבעה ישראלים כל הזמן על הפארקט בשורות חולון? בהתלהבות המידבקת של מורן רוט, באחריות ובמנהיגות השקטה של עמית בן דוד, בהשתטחויות של ניר כהן? יש צורך להמשיך?

קרטר (מימין) עושה הגנה מול ניר כהן, אתמול. זה לא הספיק (תצלום: עדי אבישי / מינהלת הליגה)

החבורה הישראלית המשלהבת הזאת העניקה אתמול לקהל החולוני המשולהב לא פחות - אם כי חמום מוח לעתים - את מה שראוי לו: עוד צ'ופר אחרון ומתוק בעונה מרירה למדי. לא בטוח שחולון הקצרה תצליח לשרוד את המלחמה מול גלבוע בעלת הסגל הארוך והשקול, אבל לפחות הסדרה הזו תחזור לביקור אחד נוסף בפחים - למשחק הבית האחרון של העונה, ולתפארת הכדורסל הישראלי.

2. בשבוע שעבר עלתה מדפים אלו טרוניה על איכות משחקי הפלייאוף, על חוסר הנחישות והמחסור בהקרבה. ב"יציע העיתונות" לקחו את אותה תזה, שלחו אותה לנקודת קיצון ודנו בשאלה למה בעצם צריך פלייאוף ולמה צריך סדרות? כלומר, שוב השיטה אשמה. לא אשמים המאמנים האפתים והשחקנים הנרפים, אלא רק המתודולוגיה.

אין טעות גדולה מזו. תראו מה קורה ב-NBA, קחו את המשחק שלשום בבית מכבי ואת האווירה אתמול בחולון ובאשדוד. אולי לפלייאוף הישראלי דרוש קצת יותר זמן כדי להתעורר ולהתחמם, אולי הפייבוריטיות צריכות לצאת ולסבול במגרשי חוץ קשים, אבל אין כמו סדרות בשביל להכריע עניינים. שנחזור שוב על המנטרה השנייה שיש לשנן ולסנן בכל פעם שרואים בכיר במינהלת הליגה? בוא נבטל את הפיינל-פור ונשחק סדרות עד שתצא מכאן אלופה ראויה. אפילו אם קוראים לה מכבי תל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ